مشکل با GPS ماژول ec200u

سلام. من GPS ماژول ec200u رو راه اندازی کردم و آنتن اکسترنال هم بهش متصل کردم. مشکل اینجاست که با اینکه کنار پنجره اتاق گذاشتم ماژول و آنتنش رو ولی خیلی طول میکشه که مختصات رو بهم بده حتی توی ماشین هم بردم تست کردم و این مشکل وجود داشت. وقتی ماژول رو روشن میکنم بالای 10 دقیقه طول میکشه که اولین مختصات درست بهم داده بشه و در آپدیت مختصات هم خیلی طول میکشه تا مختصات درست رو بده. هم با GPS هم با سایر ماهواره های مکانیاب هم تست کردم ولی مشکل برطرف نشد. شما هم این مشکل رو دارید؟! راه حلش چیه؟

یه سوال دیگه اینکه اگر کسی تونسته AGPS رو روی این ماژول راه اندازی کنه لطفا نحوه راه اندازی رو بگه.

ممنونم.

سلام فکر کنم جایی مشکل سخت افزاری تو راه اندازی وجود داره چون این ماژول زیر یک دقیقه میتونه مختصات دقیق به شما بده
میتونید شماتیک قسمت جی پی اس تون را بزارید؟

من برد ارزیابی رو از فروشگاه همین سایت خریدم. از این لینک:
برد ارزیابی ماژول EC200U شرکت کویکتل
یعنی برد مشکل داره؟!
هم با میکروکنترلر stm32 خوندم دیتا رو هم اینکه با پورت سریال وصل کردم از کامپیوتر دیتا رو خوندم و مشکل داشتم.

لطفا از آنتن و اتصالاتتون عکس بدید.
من با همین برد ارزیابی سیسوگ و آنتن اکتیو تست کردم و زیر 30 ثانیه لوکیشن فیکس میشه

به احتمال زیاد مشکل از آنتن و یا سیم آنتن هست

این عکس مربوط به برد بنده هست.

این عکس هم مربوط به لوکیشنایی هست که توی مسیر انداخته. بعد حدود 10 دقیقه شروع به دادن اولین لوکیشن درست کرد و همونطور که میبینید لوکیشن هایی که داده خیلی از هم فاصله داره یعنی خیلی دیر آپدیت میشه. بین هر لوکیشن صحیح کلی لوکیشن اشتباه هست که با برنامه نویسی میکروکنترلر حذفشون کردم که روی نقشه نشون نده. در ضمن وقتی ماژول و آنتن رو زیر شیشه جلو ماشین گذاشتم این نتیجه رو گرفتم وگرنه اگر روی صندلی باشه که خروجی بدتر هست…
Screenshot_20240213-101135_Traccar Manager

-آیا فقط در حال حرکت تست کردید یا در حال سکون هم تست کردید و فیکس نشد ؟ (توی حالت سکون تست کنید)

-برای دریافت سیگنال های ماهواره حتما حتما باید آنتن رو به آسمون باشه و جلوش هم چیزی نباشه مثل سقف یا …

-آنتن gps پشت و رو داره ، اون طرف که برچسب داره پشتش هست. حواستون باشه از رو به طرف آسمون باشه

-اگر بازم جواب نگرفتید با یه مدل دیگه آنتن اکتیو تست کنید

-البته مورد هم داشتیم که موقع بستن آنتن دقت نشده و با اینکه کانکتور آنتن پیچ شده اما توی مادگی sma رو کج کرده و اتصال برقرار نشده

-هم در حالت سکون و هم در حالت حرکت تست کرده بودم و فرقی نکرد.
-توی خونه که کنار پنجره تست کردم و در ماشین هم زیر شیشه جلو ماشین تست کردم.
-آنتن رو به صورت درست قرار داده بودم البته به صورت های مختلف هم تست کردم.
-پس یه آنتن دیگه می خرم و مجدد تست میکنم.
-کانکتور آنتن سالم هست.

به نتیجه رسیدید ؟
مشکل بر طرف شد ؟