اررور خوردن iic، ماژول mc60 در حالت opencpu

من وقتی می خوام iic ماژول mc60 (open cpu)رو در حالت high speed mode فعال کنم یعنی بین سرعت 400 تا 3400kbps در تابع رایت یا رید iic ارور -34 می خورم. اما وقتی با سرعت 400 باهش ارتباط می گیرم بدون ارور جواب میده. میشه راهنمایی کنید

سلام
برای کار کردن در I2c ماژول MC60 به صورت OpenCpu در Ql_IIC_Configبخش i2c سخت افزاری شما 2 حالت برای تنظیم سرعت i2c در اختیار دارید مقدار 100 یا 300 این موضوع تست شده و بدون مشکل کار میکند.
شما میتوانید یکی از این مقادری رو متناسب با سرعت Slave خودتون انتخاب و کانفیگ کنید.

2 پسندیده

مقاومت pull-up شما چقدر هست ؟
با چه چیزی میخواید ارتباط بگیرید ؟
آیا گیرنده از این سرعت پشتیبانی میکنه ؟

من با سرعت ۳۰۰ و ۱۰۰ و حتی ۴۰۰ kbps تست گرفتم و نتیجه اوکی بود. اما با سرعت ۴۰۱ یا ۱۰۰۰ که ارتباط می گیرم. مناسفانه ارور -34 می خورد. من می خوام با سرعت بالا ارتباط بگیرم

من مقاومت های 39k,10k,4.7k,2.2k,220R رو تست گرفتم اما همچنان ارور -34 دارم.
من می خوام با شتاب سنج lis3dh ارتباط بگیرم
نکته ای که هست، iic شتاب سنج فرکانس ۱۰۰ تا ۴۰۰ khz را پشتیبانی می کند یا به عبارتی تا سرعت 3200kbps باید پشتیبانی کند.
چیزی که برای من جالبه اینکه من با سرعت ۴۰۰kbps ارور نمی خورم اما با سرعت ۴۰۱kbps ارور -34 می خورم. فکر کنم در نرم افزار باید کاری انجام بدم تا حالت high speed mode فعال بشود؟
تو سرچ به کدی رسیدم که با سرعت ۱۵۰۰ iic رو کانفیگ کرده بود، این کد برای سیسوگ بود. امکانش هست راهنمایی کنید. سپاس

سلام دوست عزیز متاسفانه کتابخانه ای که کویکتل توسعه داده مشکل داره و باگ داره اصلا - منم سرعت بالاتر از ۴۰۰ کیلوبیت رو نتونستم ازش جواب بگیرم
این مورد تنها مشکل شما نیست و لینک زیر را فروم خود کویکتل مطالعه بفرمایید متاسفانه به جواب نرسیده

mc60-i2c-problem-with-the-multi-slave