ارور و مشکل در کامپایل sdk و پروگرام ماژول m66 quectel

سلام
من وقتی که نرم افزار qflash رو باز می کنم در ابتدای امر و قبل از لود کردن فایل این ارور رو میده !!
ERROR, COPY_APP_FILE, Copy app file APPGS3MDM32A01.bin fail!
همچنین وقتی که توی ms.dos پیام make clean && make new رو میزنم بازهم ارور زیر رو میده !
j/custom/fota/src/fota_main.o build\gcc/build.log build\gcc/APPGS3MDM32A01.
uild\gcc/APPGS3MDM32A01.bin build\gcc/APPGS3MDM32A01.elf, …) failed.
make (e=2): The system cannot find the file specified.
make: *** [clean] Error 2
ضمنا با ویندوز 7 کار می کنم

سلام
فایلی که باز میکنید اگر درست کامپایل نشده باشه مشخصه qflash ارور میده ، فریمور خود ماژول رو که در قسمت بعد قرار داده شده تست کنید ببینید با اون هم ارور میده یا نه
این کار رو در هر صورت انجام بدید

عرض کردم قبل از اینکه بخوام فایل رو لود کنم این ارور ظاهر میشه ، یعنی عملا هنوز فایل لود نشده است روی qflash
یعنی در همون ابتدای باز کردن ارور ظاهر میشه و…

آیا شما میتونید فایلی باز کنید ؟ با qflash ؟
دکمه open فعال هست ؟
اگر دکمه open فعال هست این فایلی که گفتم دانلود کنید ، از حالت فشرده خارج کنید کل پوشه رو و فایل .cfg رو در qflash انتخاب کنید ببینید جواب میده یا نه

به محض اینکه نرم افزار رو باز میکنم این طوریه !!
دکمه لود رو میزنم می تونم فایل رو اوپن کنم ولی ارور قرمز رنگ کماکان هست

یه عکس از فولدری که فایل .cfg رو ازش باز میکنید بفرستید ، میخوام لیست فایل هایی که توی اون فولدر هست رو ببینم

1 پسندیده

سلام
شاید باید با
Run as administrator باز کنی

همین کار رو هم کردم ولی نتیجه نداده !!

ببخشید عرض کردم ، هنوز به اون بخش نرسیده که بخوام فایلی رو کامپایل و لود کنم ، قبل از همه اینها و به محض باز شدن نرم افزار qflash این ارور ظاهر میشه ، توی عکس بالایی هم مشخصه !

اگر پیام های بالا رو بخونید ، من چند بار گفتم که فایل رو از سایت دانلود و پروگرام کنید ، من حرفی از کامپایل نزدم
من گفتم مهم نیست که موقع باز کردن نرم افزار ارور میده ، فایلی که گفتم رو دانلود کنید ، کل فولدر رو از حالت فشرده خارج کنید و فایل .cfg رو داخل qflash باز کنید ببینید درست میشه یا نه

1 پسندیده

کاری که مهندس @mahdi.h پیشنهاد دادن رو تست کنید احتمالا جواب میگیرید.

1 پسندیده

فایل که لینک دادید رو دانلود و فایل cfg رو با qflash باز کردم ، و طبق روشی که توی سایت گفت ماژول رو متصل و دکمه پاور رو نگه داشتم
هر دفعه بعد از حدودا 30 ثانیه ارور زیر رو میده !
FAIL, COM:3, FlashToolError:2006, S_BROM_CMD_STARTCMD_TIMEOUT

یکی دو بار هم جلوتر رفت ولی اررور زیر رو داد باز
FAIL, META_FAT_Find_Start_r, [11], Operation timeout

البته با یک لپتاپ دیگه هم تست کردم ، مشکل داشت !
و اینکه هنوز موقعی که ms.dos رو ران می کنم و make cleam && make new رو می زنم هنوز خطا میده !!
‘C:\Users***’ is not recognized as an internal or external command,
operable program or batch file.
The system cannot find the path specified.
make.exe[1]: *** [CreateDir] Error 1
make: *** [all] Error 2

این عکس از محتوای اون فایلی است که شما ارسال فرمودید

لطفا راهنمایی بفرمایید ، من بیشتر از 1 ماهه که این ماژول و برد توسعه رو تهیه کردم ، ولی هنوز نتونستم باهاش کار کنم و مشکلات بعدیش …!

ببینید مهندس ما اینجا بدون هیچ چشم داشتی وقت میزاریم و سوالای بقیه رو جواب میدیم در صورتی که وظیفه ای نداریم و میتونیم این کار رو نکنیم.
در این شرایط از شما انتظار میره که به جواب ها دقت بیشتری بکنید و اگر سوالی پرسیده میشه کامل جواب بدید و کاری که میگیم رو دقیقا انجام بدید و نتیجه رو اعلام کنید. (نه مثل چیزی که تا الان اتفاق افتاده)

در مورد مشکل پروگرام نشدن ماژول :
شما الان تونستید فایل رو باز کنید و آماده پروگرام بشید ، اما نرم افزار نمیتونه با ماژول ارتباط بگیره.
نکته مهم این هست که شما باید با یک مبدل سریال ماژول رو وصل کنید به سیستم و پروگرام رو انجام بدید
اول از همه برای اطمینان از ارتباط ، از نرم افزار Qnavigator استفاده کنید و مطمئن بشید که ارتباط سریال به درستی برقرار هست و اطلاعات ارسال و دریافت میشه ، مثلا دستور AT رو بزنید و جواب اون که OK هست رو دریافت کنید
در زمانی که شما دارید بهش کامند میدید باید چراغ ماژول چشمک بزنه (ماژول روشن باشه)
اگر جواب نمیده ، یا پین های سریال رو اشتباه وصل کردید و یا مبدل ttl به usb شما مشکل داره که باید از یک نمونه دیگه استفاده کنید ، بهترین گزینه مبدل های دارای تراشه cp2102 یا ft232 هستند

بعد از اطمینان از ارتباط صحیح ، یکبار دیگه پروگرام رو با همین فایل فریمور اصلی تست کنید و احتمال زیاد مشکل حل میشه.

و اما در مورد مشکل کامپایل :
اول از همه ، همونطور هم که در مطلب آموزش m66 تاکید شده ، بعد از نصب کامپایلر با کمک این دستور از نصب شدن کامپایلر مطمئن بشید

arm-none-eabi-gcc --version

اگر که ورژن کامپایلر رو برگردوند که هیچ و گرنه باید مراحل سایت رو یه بار دیگه بررسی کنید

در مرحله بعد مطمئن بشید که دستور make رو در همون پوشه که sdk هست میزنید و برای اینکار میتونید همون فایل MS-DOS رو باز کنید
در مرحله بعد مطمئن بشید که دستور رو درست میزنید
مثلا اینجا که شما الان پیام دادید به جای make clean نوشتید make cleam و اون حرف آخر رو اشتباه نوشتید
مطمئن بشید که درست نوشته باشید

در آخر هم باید بگم که هیچ روند خاصی نداره کار با این ماژول و در مطالب آموزشی همه نکته ها گفته شده ، فقط چیزی که مهم هست اینه که شما با دقت بیشتری مراحل رو انجام بدید و وقت بزارید برای این موضوع

3 پسندیده

سلام ، از شما و سایر همکاران و دوستانتون واقعا ممنونم که وقت می گذارید و راهنمایی می فرمایید
من با رابط سریال pl2303 کار می کنم و طبق فرمایش شما با qnavigator کار کردم و تاییده رو از نرم افزار گرفتم ( ارتباط سریال برقرار بود ) البته قبلا هم با هایپر ترمینال آردوینو گرفته بودم و مشکلی تو این بخش نداشتم ،

1 پسندیده

به این نکته توجه کردید که ماژول باید اول خاموش باشه
بعد شما دکمه استارت رو توی نرم افزار پروگرامر بزنید و بعد ماژول رو روشن کنید ؟

1 پسندیده

اگر منظورتون از تست با فایل فریمور اصلی همون فایلی هست که بالاتر برام ارسال فرمودید ، چندین بار مجددا باهاش تست کردم و ولی هنوز ارور زیر رو میده که قبلا هم براتون ارور رو فرستادم
وقتی که به مرحله init clear nv file میرسه time out error میده !! ارور زیر :
FAIL, META_FAT_Find_Start_r, [11], Operation timeout