ارور و مشکل در کامپایل sdk و پروگرام ماژول m66 quectel

بله همین کار رو می کنم، البته قبلش اینو نمی دونستم ، توی بخش فکر کنم ماژول mc60 خوندم که باید این طوری روشن بشه ماژول یعنی بعد از زدن استارت توی qflash باید روشن بشه

Microsoft Windows [Version 6.1.7601]
Copyright (c) 2009 Microsoft Corporation. All rights reserved.

C:\Users\ >arm-none-eabi-gcc --version
arm-none-eabi-gcc (Sourcery CodeBench Lite 2012.09-63) 4.7.2
Copyright (C) 2012 Free Software Foundation, Inc.
This is free software; see the source for copying conditions. There is NO
warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.

این هم تاییده نصب کامپایلر است که فرمودید

سلام
اگر برای دوستان امکان دارد که در محلی مزاحم بشوم (هزینه هم میدهم ) و حضوری مشکل را حل کنیم تا کار را شروع کنیم؟

1 پسندیده

مهندس @ktman عزیز
اگر همه کارهارو میکنی باز مشکل سر جاش هست این احتمال بوجود میاد که بخش سخت افزار مشکل داره.
تجربه شخصی من: یک برد راه انداز آماده برای MC60 خریدم که همه بخش های ماژول بدرستی کار میکرد اما بخش پشتیبانی از دو سیمکارتش قاطی داشت و گاهی درست جواب میداد گاهی نه!
با سیم کارت ایرانسل درست کار میکرد با سیم کارت همراه اول و رایتل نه!
بعد از کلی بررسی نرم افزاری رفتم سراغ بخش سخت افزاری که دیدم بدلیل گذاشتن وایا via زیر سوکت سیم کارت دوم بدون چاپ محافظ (solder mask) وقتی سیم کارت رو جا مینداختم پین سوکت که حالت فنری خیلی ضعیفی داشت به اون via اتصال کوتاه میشد و چون سیم کارت های ایرانسل چند دهم میل از سیم کارت های همراه اول نازکتر بودن این مشکل بوجود نمیومد.

شما هم یه نگاهی به سخت افزارت بنداز و بخش مخصوص به فریمور رو خوب برسی کن.
آپدیت فریمور کار خیلی خیلی ساده ای هست و سختی نداره تنها چند نکته در سخت افزار باید رعایت بشه و چند نکته در نرم افزار.

1 پسندیده

سلام مهندس
متوجه منظورتون نشدم؟
چه مشکلی؟ چه کاری؟ موضوع گفتگوی شما چی هستش؟
اگر بهتر راهنمایی کنید و بگید مشکل چیس هست بهتر و سریعتر میتونیم کمک کنیم.

منظورم پاسخ دادن به دوستمون است.
اگر کسی بتونه عملی و حضوری مشکلش رو حل کنه ایشون از سردرگمی در میاد و هزینه اش رو هم پرداخت نموده اند.

اگر کسی امکان جضوری را دارد حتما راهنمایی بفرماید ( ممکنه لبتاب باشه - نرم افزار باشه - رابط باشه - روش کار باشه - ایسی و سخت افزار باشه …)

سپاس

1 پسندیده

با تشکر از همراهی همه دوستان ، با لطف جناب مهندس @mahdi.h مشکل برطرف شد
مشکل کمپایلر که نمی تونست make clean , make new انجام دهد ، مربوط بود به نصب کامپایلر ، برای تغییر اون باید به آدرس زیر برید :
\M66_OpenCPU_GS3_SDK_V2.4\M66_OpenCPU_GS3_SDK_V2.4\make\gcc
و سپس فایل gcc_makefile رو با استفاده از نوت پد باز کنید و محل ذخیره رو که بصورت زیر است پیدا کنید :

GCC_INSTALL_PATH=C:\Program Files\CodeSourcery\Sourcery_CodeBench_Lite_for_ARM_EABI

احتمالا این آدرس در صورتی که کامپایلر ارور میده با این آدرس متفاوت باشه مثلا به این صورت بود Program Files (x86) که بعد از حذف (x86) مشکل کامل برطرف شد
به صورت دقیق تر مشکل به خاطر این بود که ویندوز من 32 بیتی بود و نرم افزار های 32 بیتی در همون پوشه Program Files نصب میشد و نه Program Files (x86)
در مورد پروگرام کردن هم مشکل از رابط سریال بود که به محض اینکه رابط سریال cp2102 رو امتحان کردم ( به سفارش مهندس @mahdi.h ) مشکل برطرف شد و خوشبختانه در حال حاضر هم پروگرامر و هم کمپایلر کامل درست کار می کنند
باز هم از راهنمایی و زحمات همه دوستان سپاسگزارم

2 پسندیده

@kp4000 احسنت به این روحیه شما :smiling_face_with_three_hearts:

1 پسندیده

من خیلی زیاد با رابط های سریال سری PL2303 کار کردم و تقریبا تمام نسخه های آماده این IC توی بازار تقلبی هستن و برای راه اندازیشون باید یکسری کارها انجام داد اما IC اورجینالش گیر میاد که خیلی عالی هستن اما اینقدر گرونن که دیگه ارزش خرید ندارن

1 پسندیده