تغذیه مدار توسط برق AC بدون نول

باسلام
چند وقت پیش داشتم توی سایت های خارجی محصولات خانه هوشمند سرچ میزدم ، دیدم که بعضی از کلیدهای تک پل هوشمندی که داشتند ورودی نول نداشت !
برام خیلی جالبه که اصول طراحی همچین مداری به چه صورت هست و چقدر محدودیت داریم در اون
نمونش هم فروشگاه ECA داره

1 پسندیده

سلام دوست عزیز
من توی لینکی که گذاشتید سرک کشیدم و متوجه شدم که شما عکس محصول رو ظاهراٌ مشاهده کردید.
پایینتر توی صفحه به عکسی که بعنوان مشخصات فنی گذاشته اگر توجه کنید سمت راست N نوشته شده پشت کلید که ورودی نول اون هستش.
اگر محصولات دیگه ای رو دیدید که ورودی نول ندارن برامون لینک بزارید تا با هم بررسی کنیم.

1 پسندیده

اینطور نیست
اگر عکس ها رو نگاه کنید بعضیهاش با نول هست و بعضی بدون نول
در نهایت دو نوع محصول هست که یکیش با نول هست و یکی بدون نول
من بدون نول رو تهیه کردم و تست کردم و به درستی کار میکنه

1 پسندیده

سلام، از اونجا که همه مدارات الکتریکی برای عملکرد، به برق احتیاج دارند باید به طریقی پتانسیل الکتریکی رو به وجود بیارن. در این مورد، پتانسیل اکتریکی یا ولتاژ مورد نیاز برای عملکرد کلید، از طریق عبور جریان در یک حلقه بسته اتفاق میفته و نیازی به نول نیست. البته درصورتی که وسیله ای که قصد کنترل اون رو داریم اجازه عبور جریان ناچیزی رو بده تا کلید بتونه عمل کنه. به عنوان مثال، کنترل یک لامپ رشته ای برای این کلید به سادگی و بدون نیاز به خازن انجام میشه. اما اگر از این کلید برای کنترل وسیله ای استفاده بشه که اجازه عبور جریان حد اقل برای فعال موندن کلید رو نده، باید به دو سر وسیله مورد نظر یک خازن موازی کرد تا حلقه جریان تغذیه کلید بسته بشه و کلید بتونه کار کنه.
Switch-capacitor

5 پسندیده