Ctrl+Space و مشکلاتش در STM32CubeIDE

سلام
نرم افزار stm32CubeIDE که درواقع همون eclipse هستش یکی از امکاناتش autocomplete یا تکمیل کننده خودکار هست.
اگر بعد از یک حرف یا چند حرف همزمان Ctrl+Space رو فشار بدیم این قابلیت لیست دستورات، متغیرها، توابع، دیفاینها و هر چیز دیگه ای که متناسب با اون کلمات میتونه تکمیل بشه رو بهمون نشون میده و ما با انتخاب هر کدوم که بخوایم میتونیم از نوشتن ادامه اون راحت بشیم و خودکار اون کلمه تکمیل میشه. (توضیح مختصر برای دوستانی که با این قابلیت آشنایی نداشتن)

مشکل:
جدیدا وقتی از این قابلیت استفاده میکنم خیلی طول میکشه تا لیست رو بهم نشون بده.
قبلا هم این اتفاق افتاده بود که با دستکاری چند بخش تونستم درستش کنم و با فشردن ctrl+space خیلی سریع (همزمان) لیست کلمات ظاهر میشد اما الان فراموش کردم چیکار کرده بود.
از دوستان کسی میدونه چجوری میشه این کند بودن رو برطرف کرد؟

اسم این قابلیت در eclipse یا در stm32cubeIDE:
Content Assist
هستش و از اسم autocomplete استفاده نکرده.

اگر از دوستان کسی با فشردن این کلید ها نرم افزارش کلا هنگ کرد و بطور خودکار نرم افزار بسته شد یا حتی بدون استفاده از این قابلیت نرم افزار eclipse یا Stm32CubeIDE بدون هیچ دلیلی بطور ناگهانی بسته میشه دلیلش میزان Heap نرم افزار هست و باید در فایل با پسوند .ini در محل نصب مقدارش افزایش پیدا کنه.
مثلا:
در فایل stm32cubeide.ini باید مقادیر زیر اضافه یا تنظیم شوند:

-Xss512m
-Xms2048m
-Xmx4096m
4 پسندیده

سلام و تشکر بابت انتقال تجربه خودتون
خیلی خوبه چنین تجربه هایی اینجا ثبت بشند و کاربران زیادی بتونن در اینده از طریق سرچ گوگل بهشون دسترسی پیدا کنند و یکی از اهداف ما از ساخت ASK دقیقا همین مورد بود

اگر بتونید سوال را در یک پست و جواب را مجزا قرار بدید که مشخص باشه خیلی بهتر خواهد بود :heart_eyes:

3 پسندیده