جایگزین مبدل DC به DC

سلام
یک برد الکترونیکی داریم که بر اثر اتصال نامناسب معیوب شده.
پس از بررسی فهمیدم مبدل dcبهdc روی برد ورودی و خروجیش اتصال کوتاه شده.
مدل مبدل il2424s هست و طبق دیتاشیتش ورودی بین حدودا 21 تا 26 رو روی 24 ولت تنظیم میکنه.
کسی از دوستان روش یا قطعه ای رو میتونه معرفی کنه که درستش کنم؟ چون خود قطعه پیدا نمیشه و سفارش خارج هم خیلی گرون هست.
ممنون

راه حلش استفاده از ای سی های باک بوست هست

یا اگر هم تنها همین یه بورد رو داری و میخوای تعمیرش کنی و توی دستگاه جا داره میتونی از یه آداپتور 220 به 48 و بعد یه رگولاتور 48 به 24 استفاده کنی. تا 24 ولت دقیق توی خروجی داشته باشی.

جریان خروجیش چقدر بوده؟

1 پسندیده

طبق این جدول تو دیتاشیت 84میلی آمپر
Screenshot from 2023-01-18 13-00-59

یکجورایی هم افزاینده هم کاهنده هست ماژولش

آخه ورودی برد از یک جای دیگه تامین میشه و طبق اطلاعات ۲۴ ولت هست ورودیش … ولی کمی نوسان داره مثلا ممکنه بیشتر از ۲۴ یا کمتر از ۲۴ بشه و این مبدل فیکس رو ۲۴ نگه میداره…
یک برد مشابه دیگه که سالم بود رو دیدم… ورودیش ۲۳.۶ بود و خروجی مبدل ۲۳.۹

این که ورودی رو هم کم و هم زیاد میکنه بهش میگن باک (عمل کم کنندگی رگولاتور ها هستش) و بوست (عمل افزایش دهنده رگولاتورها هستش)
برای همین گفتم راه حلش استفاده از رگولاتور های باک بوست هست اما!

الان که دیتاشیتش رو خوندم درواقع یه ایزوله کنندست که ورودی رو از خروجی ایزوله میکنه احتمالا دستگاه باید حساس باشه

اون دوتا کاری که بهت قبلا گفتم رو انجام نده!

باید توی سایت های ایرانی بگردی ببینی نمونه مشابه گیرد میاد یه نه اگر گیر نیومد بهتره درخواست بدی از چین واست بیارن (کار سختی نیست و الان سایت های زیادی این کار رو میکنن)

منم میگردم ببینیم توی سایت های ایرانی نمونش گیر میاد یا نه و تا شب ان شاء الله جوابش رو میزارم که هست یا نه.

1 پسندیده

خیلی ممنونم زحمت میکشین…
ولی یک چیزی روی برد زمین ورودی و خروجی رو یکی کرده و فکر کنم عملا ایزوله بودن رو از بین برده…
اره درخواست چین دادم به یکی ولی قیمت بالا گفت…برای پنج عدد دونه ای 250 هزار تومن!!

قیمتش همین حدوده
الان همین مدل که شما گذاشتی توی سایت mouser به آدرس:
https://www.mouser.com/ProductDetail/XP-Power/IL2424S?qs=w%2Fv1CP2dgqof1Q3ufYgAqQ%3D%3D
قیمت زیر ده تاش رو گذاشته به دونه ای 9.58 دلار
که اگر دلار رو به 28 تومن بگیریم هر دونش میشه 268 هزار تومن

چند نکته:
قطعه شما 2 وات هستش
1 کیلو ولت ایزولاسیون میکنه
در زمینه ایزولاسیون زیاد کار نکردم اما فکر نمیکنم داشتن زمین مشترک باعث عدم ایزولاسیون در بخش رگولاتورها بشه

اگر شما بتونی قطعه با توان بیشتر بزاری عمرش رو چند برابر میکنی البته باید بقیه مشخصاتش همخونی داشته باشه

یه نگاه به این بنداز: (10 وات هستش با خروجی 450 میلی آمپر . 1.5 کیلو ولت ایزولاسیون و قیمت 637 هزار تومن)

1 پسندیده

سایت خیلی خوبیه ممنون و چند مدل مشابه پیدا کردم که قیمت ها هم همون رنج و بالاتر بود.پس قیمتش همینه دیگه…
فکر کنم بهترین کار همون سفارش از خارج هست که مطمپن هم باشم مشکلی پیش نمیاد

اینارو ببین و اگر بتونی از لحاظ پایه توی مدار جا بدی احتمالا مشکل رو برطرف میکنن(خودت مشخصات رو بررسی کن من یه نگاه اجمالی انداختم جواب میده):

این قطعه کپی از روی اصلیه هست:

این قطعه کپی از روی اصلیه هست: (این بهتر از بالاییه هستش)

این بهتر از دوتای بالاییه:

1 پسندیده

مدل وسطی عالیه پایه هاش هم جوری هست که میتونم جایگزین کنم با یکم تغییر… این روش خیلی سریع تر از چین هست ممنونم از راهنماییتون

1 پسندیده