خاموش شدن ناگهانی ماژول EC200U

سلام
بنده مثال http_post (با قابلیت openCPU خود کوئیکتل) رو با تغییرات جزئی (تغییر URL و دیتای ارسالی و جزئیاتی در همین حد) روی EC200 (برد سیسوگ) ریختم. برنامه اجرا می شه و مشکلی نیست ولی بعد از مدتی ماژول خاموش می شه و فقط Status LED روشن میمونه و LED های دیگه خاموش می شن و دوباره با نگه داشتن میکروسوئیچ PWR ماژول روشن می شه.
کسی راه حلی برای حل این موضوع داره؟
ممنون

1 پسندیده

سلام علیکم دادا
از تغذیت مطمئنی؟
حتما از یه آداپتور با جریان حداقل یک و نیم برابر جریان مورد نیاز کل دستگاهت استفاده کن و آداپتور مرغوب از فروشنده مطمئن بخر.
ماژول های GSM در حالت های خاص (فکر کنم اسمش burst بود) جریان خیلی زیادی رو بطور ناگهانی و معمولا فقط برای مدت کوتاهی نیاز داره اگر تغذیت مناسب نباشه یا هم اندازه ماکسیمم جریان باشه ممکنه در این وضعیت ولتاژ خروجیش افت شدید کنه و کاهش ولتاژ هم برای ماژول تقریبا ایجاد خاموش شدن ناگهانی میکنه.

1 پسندیده

سلام
ممنون از پاسخدهی؛ دقیقاً مشکل تغذیه بود؛ منبع تغذیه آزمایشگاهی گذاشتم به مدت حدود دو سه روز ؛ مشکل دیگه پیش نیومد. مخصوصاً هم گذاشتم این زمان بگذره بعد نتیجه رو تو پاسخ بذارم.
من نگاه می کردم جریان خاصی از تغذیه نمی کشید، اون جریان لحظه ای می دونید حدودا چقدر هست و برای ماژولی مثل EC200U چه جریانی کفایت می کنه؟

2 پسندیده

سلام
همونطور که مهندس @mahdiRahi گفتند این ماژول ها یه جریان Burst دارند که در زمان تبادل دیتا با شبکه اتفاق میوفته و زمانش هم در حد چند میکروثانیه هست و فقط با اسکوپ قابل دیدن هست
توضیحش رو در داکیومنت hardware design این ماژول میتونید بررسی کنید

این تصویر هم از داکیومنت mc60 درباره جریان burst

برای تامین این جریان بهتره که از شماتیک پیشنهادی در reference design این ماژول ها استفاده کنید

به طور مثال این شماتیک پیشنهادی برای ماژول EC200U هست که البته برای مدل های دیگه مثل انواع ماژول های سری EC200 و EC و … استفاده کنید

3 پسندیده