مشاوره در خصوص برنامه نویسی embedded systems

در واقع من یه چند مدته که دارم برای برنامه‌ نویسی سیستم های تعبیه شده تلاش می‌کنم
توی این راه گیج شدم و نمیدونم چی یاد بگیرم و چه چیزی توی این راه بدردم میخوره
از شما میخوام که نقشه‌ی راه کاملی در این زمینه به من بدید که حداقل راه رو نادرست یا بیهوده نرم جلو
ممنون میشم که راهنماییم کنید

سلام
آقای میثم نامی یک رودمپ کلی برای امبدد اینجا نویشتند که میتونید ازش استفاده کنید

شخصا پیشنهاد میکنم سعی کنید در فرایند یادگیری پروژه انجام بدید نیازی نیست درامد داشته باشه همینکه درگیر بشید کم کم مسیر خودتون را بهینه میکنید
و هیچ وقت صرفا نرید یادبگیرید بصورت تئوری و خودتون را درگیر عملی کنید

3 پسندیده

سلام و احترام
ما یک سری آموزش برای مباحث امبدد لینوکس تهیه و منتشر کردیم

می توانید از آنها برای شروع استفاده کنید
در مورد آموزش در صورت نیاز با ما در تماس باشید :rose:

3 پسندیده

سلام وقت بخیر
راه کلاسیک همین مواردی است که دوستان براتون ارسال کردند
راه سریع تر شیرجه در عمیقه به این معنی که یک پروژه واقعی تعریف کنید و بر اون اساس برید جلو
این روش هر چند مخالفینی داره اما سرعت و نتیجه به مراتب بهتری داره
دقت کنید منظور من پروژه اسباب بازی نیست یک محصول مدنظرمه

3 پسندیده

سلام دوست عزیز،
همون طور که دوستان هم اشاره کردند روش‌های مختلفی برای ورود به این حوزه هست که برای هر کسی ممکنه یک راه جواب بده و راه دیگه مناسبش نباشه. یکی با کتاب خوندن وارد این مسیر میشه یکی با ویدیو دیدن، یکی با انجام پروژه‌ی دانشجویی و یکی دیگه با کار کردن توی شرکت‌های مرتبط.
یکی دیگه از راه‌هایی که بهتون پیشنهاد میکنم در نظر داشته باشید پیدا کردن یک منتور خوب و با تجربه‌ست. مهم‌ترین مزیتی که داشتن منتور داره اینه که از اول که دید خوبی ندارید بهتون راه درست رو نشون میده و وقت و انرژیتون جایی که نباید هدر نمیره.
در نهایت همه‌ی این راه‌ها فقط برای کمک به شماست و مهم‌ترین عامل انگیزه، علاقه و پشتکار خودتونه.
موفق باشید

1 پسندیده

ببخشید
منتور خوب از کجا پیدا بکنم؟
الان واقعا نیازمند یک نفرم که راهنماییم بکنه

سلام،
باید توی شبکه‌های اجتماعی یا همین‌جا بپرسید. پیشنهاد میکنم همین جا، لینکدین و توییتر اعلام کنید تا اگر وقت داشت و مایل بود بهتون بگه.

من رشته ام یه چیز دیگه بوده و حالا از ریاضیات و فیزیک چیزی نمیدونم اینو میخواستم بدونم که آیا نیازه ریاضی و فیزیک رو از پایه ی پایه یاد بگیرم یا نه فقط مباحث خاصی رو یاد بگیرم کفایت میکنه؟
و اگر مباحث خاصی رو نیازه لطف کنید بگید ممنون میشم

این مورد بر میگرده به هدف شما و حوزه‌ای که در این رشته انتخاب میکنید. برای مباحث بیسیک و درک اولیه نیاز آنچنانی به فیزیک و ریاضیات ندارید و فقط اگر مباحث تخصصی در بعضی زیر شاخه‌های خاص رو بخواهید دنبال کنید بسته به نیاز اون حوزه به فیزیک و ریاضیات نیاز پیدا میکنید. به نظر من فعلاً با این مسائل خودتون رو درگیر نکنید، شروع کنید و وارد مسیر بشید تا به مرور متوجه علاقه و هدفتون بشید و بر اساس اون مباحث مورد نیاز رو یاد بگیرید. شما اول از همه باید یک درک بیسیک از الکترونیک داشته باشید و بعد وارد بحث برنامه‌نویسی و نرم‌افزار بشید. باز هم میگم که داشتن یک منتور خوب میتونه بهترین کمک و راه حل باشه. البته کماکان شما توی این مسیر به هر مشکلی برخورد کنید هم اینجا و هم فروم‌های خارجی هستند که میتونید سوال و مشکلتون رو مطرح کنید و به جواب برسید. در کل زیاد به مشکلات و سختی‌ها فکر نکنید، وارد مسیر بشید.

1 پسندیده