استفاده از FreeRTOS یا CMSIS-RTOS

سلام
من به تازگی کار با FreeRTOS را شروع کردم.
برای شروع و همچنین توسعه یک محصول نسبتا پیچیده با اهمیت زمان بندی ها استفاده مستقیم از توابع FreeRTOS را پیشنهاد می کنید ؟ یا استفاده از CMSIS-RTOSv1 یا CMSIS-RTOSv2
تا جایی که خودم متوجه شدم CMSIS-RTOS عملا یک warper است تا تغیر برنامه به یک RTOS دیگر در آینده راحت باشد.
اما در سرعت اجرا و تعداد API ها محدودیت ایجاد می کند.
می خواهم بدانیم نظر دوستان چه طور است و چرا ؟

علیکم السلام مهندس
سال نو و رمضان مبارک
مدتی مشغول بررسی RTOS های مختلف بودم هر کدوم مزیت ها و معایب خاص خودش رو داره.
درآخر به این نتیجه رسیدم که از freeRTOS استفاده کنم.
در خصوص CMSIS-RTOS یا freeRTOS با توجه به قابلیت هایی که دارند آینده نگری و اهداف شخصی میتونه تاثیر زیادی در انتخابشون بزاره.
به شخصه برنامه هایی که مینویسم احتمال تغییر RTOS براشون بسیار کمه پس گزینه freeRTOS رو بیشتر میپسندم
freeRTOS آموزش های خیلی زیادی داره پس شخصا بیشتر میپسندمش
معمولا با افرادی که همکار میشم یا برنامه هایی که در سطح اینترنت بهشون نیاز پیدا میکنم احتمال بلد بودن یا نوشته شدن برنامه با freeRTOS بیشتره پس بیشتر میپسندمش

اینها چند دلیل بود که با برنامه های آینده شخصیم بیشتر هماهنگی داره برای همین freeRTOS رو انتخاب کردم اما دلیلی به بد بودن CMSIS-RTOS نمیشه.
شما هم ببین در آینده کجا ممکنه کار کنی و کدوم یکی بیشتر به اهدافت کمک میکنه.

در مورد سرعت اجرا پایین تر در CMSIS-RTOS زیاد نگران نباش چون میکرو های امروزی سرعت خیلی بالایی دارن و تقریبا هر دو RTOS جوابگوی نیاز های ما هستند.

و در آخر: آموزش مناسب برای RTOS ها در زبان فارسی کمه اگر روزی تونستین وقت بزارید مقاله ای تهیه کنین و منتشر کنید، حتی اگر فقط یک بخش رو رسیدین انجام بدین خوبه.

1 پسندیده