دریافت سیگنال به نویز GNSS در ماژول MC

سلام وقت بخیر
توی دیتای ماژول های سیمکام یه پارامتر هست به اسم C/N0 max
وقتی آنتن جی پی اس توی مکان نامناسبی قرار میگیره، مقدار این پارامتر میاد پایین و وقتی دید مستقیم به اسمون باشه مقدارش بالاست

اما توی ماژول MC60 این پارامتر وجود نداره. ولی توی دیتاهایی که به صورت GSV دریافت میشن، پارامتر SNR داره که اونم برای چهارتا ماهواره به صورت جداس

کسی پیشنهادی داره برای اینکه بشه مثل ماژول های سیمکام، اون مقدار رو یا چیزی مشابه اون از MC60 گرفت ؟

سلام
قطعا چنین چیزی باید باشه/.
من یکبار تست گرفتم البته با نرم افزار خود کوکیتل (QNavigator) دقیقا تعداد ماهواره های دریافتی و همچنین قدرت سیگنال هر ماهواره را میتونستم مشاهده کنم

سلام، خیلی ممنونم
بله اشاره شد توی داده هایی که به صورت GSV دریافت میشن، قدرت سیگنال چهارتا ماهواره رو میده.
ولی توی ماژول های سیم کام وقتی به صورت RMC خونده میشه، یه پارامترش به اسم C/N0 هست که میشه گفت تقریبا مثل همون سیگنال به نویزه
من اینو میخوام، یا اینکه به یه شکلی بشه اون چهارتا داده‌ی جدارو یه میانگیری کرد و تبدیل به یه داده کرد

سلام دوست عزیز
تا اونجا که من اطلاع دارم قالب دیتاهای ارسالی از سمت GPS فرمت بندی شده و استاندارد هستن
مثلا همین RMC استاندردی داره فرقی نمیکنه ماژول شما چی باشه باید طبق اون استاندارد خروجی بده ، اون پارامتر مدنظر شما رو من در پکت RMC نمی بینم، ممکنه بفرمایید دقیقا کدوم پارامتر مدنظر شماست ؟

• ما یه چیزی رو میتونیم محاسبه کنیم تحت عنوان GPS Power که از همون کیفیت سیگنال ماهواره های در دید باید این کار رو کرد و شاید این پارامتر بدردتون بخوره
1 پسندیده

سلام و درود خیلی ممنون
نمیدونم شاید اشتباه متوجه شدم.

منظورم این پارامتره: c/n0 max

اینم دیتایی که توی کوییکتل هست:

اینو یه راهنمایی میکنید

1 پسندیده

سلام - جالبه این مساله
خوب بذارید یه چیزی رو روشن بگم - RMC که پکته که توی پروتکل NMEA 0183 تعریف شده و اغلب ماژول ها از این پروتکل پشتیبانی می کنند پس ساختار از پیش تعریف شده و استانداردی داره - اون چیزی که شما گذاشتید فکر نمیکنم RMC استاندارد باشه البته اگر RMC باشه که بعید میدونم بیشتر بهش میخوره خود سیم کام یه چیزی برای ساده تر شدن کار اضافه کرده باشه
اگر بیشتر در مورد این استاندارد کنجکاو هستید داکیومنت زیر رو مطالعه کنید
NMEA Reference Manual

1 پسندیده

ممنون بابت داکیومنت
داخلش یه بخش به اسم MSS هست که سیگنال به نویز و Signal Strength داره، ولی توی داکیومنت mc60 این بخش نیست
با همون داده های gsv سعی کردم یه چیز نمایشی بسازم که بتونم متوجه کم و زیاد شدن سیگنال بشم
اما مقدار آنتن هر ماهواره بالاتر از 45 نرفت، درحالی که توی دیتاشیت گفته ماکزیمم 99 هست. ایا آنتن دهی خیلی ضعیفه یا این مقدار طبیعیه؟
با برد خریداری شده از سایت سیسوگ و آنتن خارجی، لبه ی پنجره تست گرفتم و باز هم همون حدود 45 بود و بیشتر نمیشد