ارتباط ماژول HLK7688 با EC200U و آپدیت از راه دور برنامه آن

سلام برای اینکه برنامه ماژول 7688 رو بتونیم از طریق FTP برنامه نویسی کنیم به جهت آپدیت کد برنامه آیا ایسی SPI FLAS رو باید به SPI این ماژول HLK7688 متصل کرد ؟

سلام دوست عزیز
این امکان با استفاده از uboot برای شما فراهم است
ابتدا پورت سریال رو به ماژول متصل کنید و با نرم افزاری مثل teraterm یا putty با باوود ریت 115200 یا ۵۷۶۰۰ (درستش رو یادم نیست تست کنید) باز کنید بعد از روشن کردن ماژول باید قادر باشید که لاگ بوت رو مشاهده کنید.
در مرحله ابتدای بوت با زدن کلیدی وارد منوی uboot شوید که از داخل منو با استفاده از tftp یا همین پورت سریال قادر خواهید بود ماژول رو پروگرام کنید.
7947e838d258057bb9d750ea7762f4402e09b861

2 پسندیده

سلام ، منظور من آپدیت کردن کد این ماژول توسط GPRS بود ، یا همون FOTA
من در بردم یک EC200U دارم با 7688 که توسط سریال باهم ارتباط دارند

FOTA برای برنامه در یک سیستم عامل توسط برنامه ای که نوشته میشه در سیستم عامل و مدیریت اون اتفاق میفته

پاسخ خیلی گنگی دادید!

سلام دوست عزیز
سوال شما خیلی گنگه - میشه با کمی توضیح بفرمایید دقیقا کدوم ماژول رو قرار آپدیت کنید ؟
و راه مورد نظر شما برای آپدیت چی هست ؟
متشکرم

کلیات اینطور هست ، یک کنترلر الکترونیکی ، که پردازنده آن ماژول HLK7688 هست ، در کنارش یک ماژول EC200U هم دارم
من قبلا به جای HLK7688 از میکروکنترلر استفاده میکردم که به این میکروکنترلر یک ایسی SPI FLAS متصل بود و برنامه بوت لودری نوشته شده بود و به راحتی با یک پیامک برنامه میکروکنترلر رو آپدیت میکردم
حالا با عوض شدن پردازنده ، دقیقا همین کار رو با HLK7688 میخوام انجام بدم
و سوال اینجا هست که آیا یک ایسی SPI FLAS باید به SPI این ماژول ارتباط بدم یا در این ماژول بحث آپدیت از راه دور فریمور برنامه متفاوت هست

وقتی شما یک میکرو دارید بله برای هر چیزی نیازه کلش را عوض کنید
وقتی شما یک سیستم عامل دارید یک برنامه ووجود داره و وقتی میخاید اپدیتش کنید که کل سیستم عامل را عوض نمیکنید
شما روالش را بصورت نرم افزاری داخل برنامتون مینویسید همونجا فایل جدید را میگیره و اپدیت میکنه خودش را

خوب برای همین موضوع آیا سخت افزاری نیازی به SPI FLAS هست یا خیر ؟

خب شما یه میزان فلشی دارید اگر حافظه فلش شما ساپورت کنه نیازی ندارید برای اینکار
دقیقا شمایک سیتم عامل دارید که به یک میزان حافظه دسترسی داره و میتونید از همون استفاده کنید برای روال اپدیتتون

برای مدیریت حافظه ها و اختصاص دادن بخشی از حافظه به عنوان برنامه بوت و بقیه برنامه اصلی و آپدیت توسط فایل bin یا … اگر منوال یا منبعی دارید بی زخمت بفرستید