ارسال دیتا از طریق http

سلام دوستان من میخوام که gprs ماژول m66 فعال کنم و از طریق http که بهم دادن یسری دیتا مثل دما - لوکیشن - سرعت - و … ارسال کنم … با سیم کارت ایرانسل کارمیکنم و میکروstm32 دوستان کسی تجربه داره راهنمایی و کمک کنه گیر کردم سر این موضوع در قالب یه کد یا راهنمایی … داکیومنت خوندنم ولی چون تجربه کار ندارم در این حیطه درک نکردم روش رو …مرسی

سلام دوست عزیز
آیا مثال های انتهای داکیومنت Quectel_GSM_HTTP_AT_Commands_Manual رو مطالعه کردید ؟
Quectel_GSM_HTTP_AT_Commands_Manual_V1.4.pdf (314.6 کیلوبایت)

سلام بلی دیدم ولی متوجه نشدم … در این ضمینها تجربه ندارم نمیدونم از کجا باید شروع کنم…گفتم سمپل کد ببینم طبق اون برم جلو

پیشنهادم این هست که اگر هدفتون یادگیری عمیقه، مفاهیم شبکه و اینترنت اشیا رو مطالعه کنید که هنگام کار دید دقیقی نسبت به اتفاقات مختلف داشته باشید. اما اگر هدفتون انجام یک پروژه است، میتونید با اینکه HTTP Request چی هست و انواع مختلف شروع کنید. چیزی که شما اینجا نیاز دارید HTTP POST Request هست که میخواید یک دیتایی رو با فرمت خاصی برای سرور ارسال کنید.
در ادامه یک مرور روی بخش مربوط به ماژول قرارگرفته.
وقتی مثال HHTP POST داکیومنت بالا رو باز کنید، بخش های اول کانفیگ های ساده اند و موضوع خاصی ندارند، در بخش اتصال به سرور :

اینجا قراره شمار به سروری که از قبل آماده کردید متصل بشید، این سرور دامین و uri مشخصی برای ارتباط شما داره:
1- تعداد بایت URL سرورتو (بقیه پارامترها مربوط به تایم اوت هستند و میتونید الان دیفالت ست کنید)
2- منتظر پاسخ ماژول بمونید
3- اینجا ماژول از شما میخواد که استرینگ URL (آدرس) سرور رو که در بخش 1 سایزش رو تعیین کردید ارسال کنید
4- تمام

بعدش وارد مرحله ارسال دیتا میشید :

1- تعدا بایت دیتایی که قراره برای سرور ارسال کنید رو وارد کنید (اینجا توی مثال دیتا “Message=helloworld.” هست که سایزش برار 18 بایته
2- منتظر ریسپانس ماژول بمونید
3- استرینگ دیتا رو روی پورت سریال ارسال کنید
4- پایان

درصورتی که میخواید ریسپانسی از سرور دریافت کنید وارد مرحله بعد میشید ( که معمولا هم میخواید، چون قراره اطمینان حاصل کنید دیتا درسته و آپدیت شده):

در عکس بالا میبیند که دیتا آپدیت شده و همه چیز درست پیش رفته :slight_smile:

1 پسندیده