روش های کنترل نور LED

درود بر دوستان

دوستان یه LED COB دارم که با 12DC کار میکنه و هیچ مداری نداره و میخام برای راه اندازی یه مداری داشته باشم که بتونم باهاش کنترل نور انجام بدم
چه روش هایی برای کنترل نور LED وجود و از چه مدار هایی رو میشه برای کنترل نور LED ساخت؟؟؟
خودم از مقاومت استفاده میکردم ولی چون جریان کشی LED بین ۳۰۰تا۵۰۰ میلی آمپر بود مقاومت یا داغ میکرد یا دود میکرد
روش های کنترل نور چیه؟

LED COB مورد نظر

1 پسندیده

درود، وقت به خیر
led رو باید با جریان drive کرد، در رابطه با مدار های کنترل جریان- جریان ثابت(درایور led) یک سرچی بزنید.
توی بازار هم بردهای آماده شون هست.

1 پسندیده

سلام
برای کنترل نور LED دو چیز به ذهن من میرسه
یکی این که ولتاژ رو کم و زیاد کنید، مثلا از ماژول LM2596 جهت کم و زیاد کردن ولتاژ استفاده کنید. البته این نکته فراموش نشه که یک مقاومت، متناسب با جریان و ولتاژ LED سری شه که جریان بیش از حد نکشه LED
کار دیگه ام این که با PWM درصد Duty Cycle رو کم و زیاد کنید، با این کار شدت نور LED رو میتونید کم و زیاد کنید. البته این مورد نیاز به تقویت جریان داره، نمیشه مستقیما خروجی PWM رو به LED اعمال کرد

1 پسندیده

دوستان پیشنهاد های خوبی دارند- روشی که بهترین راندمان رو داره برای این چیزی که شما نیاز دارید کنترل نور با استفاده از PWM است :slight_smile:
مدارات زیادی هم براش توی اینترنت هست که مثلا حتی میشه یا 555 ساده و یک ماسفت و ولم هم ساختش

2 پسندیده