چگونه از شتاب سنج LIS3DHTR استفاده کنیم؟ چگونه پین ها را به هم وصل کنیم؟

من می خواهم از LIS3DHTR در یکی از پروژه های خود استفاده کنم. من با چند پین این سنسور مشکل دارم.

پین های ADC: من می خواهم چند سنسور را با سیم به جامپر وصل کنم، مشکلی ندارد؟ دیتاشیت گفت که می‌توانیم پین‌های ADC را به Vdd، GND وصل کنیم یا float رها کنیم (اگر نمی‌خواهیم از آنها استفاده کنیم). آیا باید آنها را pull-up کنیم یا pull-down کنیم یا از جامپر استفاده کنم؟ بهترین راه حل چیست؟

پین SDO/SA0: من می‌خواهم از I2C برای ارتباط با MCU استفاده کنم، برای تغییر آدرس I2C آیا این جامپر و pull-up مشکلی ندارد؟ این پین مشکلی نداره؟

پین RES: این پین چیست؟ دیتاشیت گفته می شود پین RES را به GND وصل کرد.

پین های INT: پین های وقفه مستقیماً به MCU متصل می شوند یا به چیزی نیاز دارند؟

پین Vdd_IO: دیتاشیت گفته چند خازن (10uF و 100nF) بین Vdd و GND متصل کنیم، اتصال 2 خازن اضافی برای Vdd_IO مشکل ایجاد می کند یا خیر؟ برای مدار خوبه یا نه؟

اگر مشکل یا پیشنهادی هست خوشحال میشم بگید.

خیلی ممنون.

سلام
برای اینکه بتونید با این آیسی کار کنید باید قابلیت هاش رو بررسی کنید و ببینید که چه امکاناتیش بدردتون میخوره

مثلا در مورد ADC حس کردم که شما به طور کامل با ADC آشنایی ندارید (میتونید از این لینک کمک بگیرید)

مورد های بعدی که پرسیدید هم به همین صورت

در نهایت پیشنهاد من این هست که ابتدا یک ماژول آماده که این آیسی روش هست رو تهیه کنید و باهاش کار کنید و ببینید به چه امکاناتی از اون نیاز دارید و بعد که راه اندازیش کردید با ماژول ،‌خودتون یه برد براش بزنید

یا حتی اگر میخواید حتما توی همون مرحله اول خودتون برد بزنید براش ، از شماتیک های آماده استفاده کنید که توی اینترنت هست
این لینک مطالب و داکیومنت های کاملی در این رابطه داره و از شماتیکش هم میتونید کمک بگیرید

3 پسندیده