عدم شناسایی سیم کارت m66

سلام من m66 دارم با نرم افزار q navigator متصل میشه فقط آخرش پیغام نشناختن سیم کارت رو میده پایه pwrkey رو 2 ثانیه به زمین وصل میکنم بازهم نتیجه نداره و سیم کارت درسته با این حال عوض کردم بازهم همان پیغام را میدهد

سلام ایا سیم کارت را شناسایی میکنه یعنی سریال سیم کارت را نمایش میده؟
شماتیک بردتون را هم ارسال کنید قسمتی اش را میتونه برای عیب یابی کمک کنه
چند نمونه دارید این مشکل را داره؟
و آیا باتعویض ماژول مشکل حل نشده؟

یک بار یه برد آماده جهت تست MC60 خریداری کردم که بعضی از سیم کارت ها بخوبی روش کار میکرد و بعضی از سیم کارتها که همشون مدل قدیمی بودن کار نمیکرد!
بعد کلی تست متوجه شدم که طراح برد یک عدد via زیر یکی از پایه های سوکت سیم کارت قرار داده و سیم کارت های قدیمی حدود 0.2 میلی متر قطر بیشتری از مدل های جدید دارن که باعث میشد پایه های سیم کارت کمی پایین تر بره و به pcb و اون via که به زمین متصل بود برخورد کنه و در نهایت کار نکنه.
یک ورق نازک نارسانا زیر اون قسمت قرار دادم و درست شد.
شاید برای شما هم چنین مشکلی وجود داشته باشه.
اما اگر عکس برد رو بزاری بهتر میشه بررسی کرد.

1 پسندیده

درود ، همکاران محترم برد رو خودم‌ طراحی کردم‌ ومشکلش این بود پایه سیم‌ کارت‌ درست‌ وصل نشده بود یک‌ سیم‌ کارت‌ دیگه امتحان کردم‌ وعیب‌ رو‌ فهمیدم ممنونم‌ از پاسخ هاتون.

1 پسندیده

و بعد از حل شدن‌ اون‌ موضوع الان موقعیت مکانی رو‌ نمیتونه‌ پیدا کنه آنتن‌ اکتبو‌ میخواد؟؟؟

ماژول M66 که چی پی اس نداره

2 پسندیده

ممنونم‌ ، یک‌ سوال دیگه من‌ از برنامه های داخل سایت استفاده میکنم‌ که واسه mc60 هستش آیا بدون تغییر روی m66 جواب میده؟

چون‌ الان برنامه‌ پیام فرستادن رو ریختم از طریق opencpu میخوام‌ پیام‌ بفرستم نمیشه و قبلاً با نرم‌ افزار q
navigator پیام‌ می‌فرستادم ولی بعداز راه اندازی opencpu دیگه نتونستم پیام‌ بفرستم باهیچکدوم

SDK متفاوتی دارند و باید دوباره قرار بدید و کامپایل بشه
وقتی برنامه Opencpu میریزید دیگه جواب کامند بصورت پیش فرض نمیده و باید اگر نیاز دارید مجدد دیفالت را بریزید روش

1 پسندیده

سلام وقت بخیر من default را که می‌خوام دانلود کنم روی برد آخر سر Failمیشه و مربوط میشه به تنظیمات GPS از داخل فایلش قسمت GPSرا کامنت میکنم به راحتی دانلود میشه و موفقیت آمیز هستش اما باز هم میگه سیم کارت وارد نشده از برد آماده که داخل سایت هستش استفاده میکنم برد سبز رنگ

سلام دوست عزیز
لطفا برای بررسی بیشتر، این مشکلتون رو به صورت یک موضوع جدید باز کنید
لینک ماژولی که تهیه کردید و به همراه مراحلی که انجام داده اید به صورت دقیقتر (ترجیحا همراه با تصویر) قرار بدید که دوستان بتونن بهتر کمکتون کنند.

@Mechasepehr

1 پسندیده