از کار افتادن سریال بعد از روشن شدن ماژول Mc60

سلام وقت بخیر
من تا حالا چنتا پروژه با سری پردازنده stm32 و ماژول mc60 انجام دادم …پیامک ؛تماس ، مکانیابی ، GPRS و …
اخیرا دو تا ماژول mc60 از سیسوگ خریداری کردم و متاسفانه به یک مشکل خیلی عجیبی برخوردم …
من سریالم رو با همون تنظیمات ماژول اینیت میکنم (بادریت 115200 ، استاب بیت و پریریتی …)
تا زمانی که ماژول خاموشه ، سریال هر تعداد بایتی میخام ارسال میکنه و مشکلی هم نیست ولی به محض اینکه ماژول روشن میشه و به اولین AT Comand جواب میده ، سریالم بهم میریزه و اینجور میشه هر تعداد بایتی که به سریال پاس بدم فقط دو بایت اول رو ارسال میکنه …اگر ماژول رو خاموش کنم (بدون ریست میکرو ) سریالم درست میشه …
ممنون میشه اگر راهنمایی بفرمایید.

سلام
شما یک میکروکنترلر دارید و یک ماژول
و این دو تا وقتی با هم مرتبط میشند شما میگید سریال به هم میخوره؟
یعنی چی دقیقا؟ چطور متوجه میشید؟ منظور از سریال چی هست؟

پشینهاد میکنم میکرو را کلا پاک کنید و با دو تا سیم به یک ماژول سریال به USB وصل کنید و سعی کنید توسط نرم افزار Qnaviator کویکتل بهش مرتبط بشید و ببنید ماژول راحت شناسایی میشه و مشکلی داراه یا نه

سلام،سریال که خب منظورم همون واحد uart هست …
من سریال رو راه اندازی میکنم و تا قبل از روشن شدن ماژول (ماژول رو بصورت دستی روشن میکنم )دیتاهایی که با سریال ارسال میکنم بصورت کامل ارسال میشه ولی زمانی که ماژول روشن میکنم و به اوین کامند پاسخ میده ، نمیدونم واسه سریال چه اتفاقی میوفته که تو هر ارسالم فقط دو بایت اول دیتا ارسال میشه

من یک مبدل سریال به usb بین میکرو و ماژول گذاشتم و ارسال هامو اسنیف میکنم …اینطور میفهمم که دیتای ارسالیم خراب میشه.

یک مورد دیگه امتحان کردم و جواب داد …
اگر بعد از هر ارسال و دریافت پاسخ از ماژول ، واحد uart رو دوباره init کنم مشکل ارسالم حل میشه …
ولی اصلا کار منطقی و درستی نیست و نمیفهمم چرا داره این اتفاق میوفته