کار با آی سی رگولاتور MP2565

دوستان کسی تجربه کار با این آیسی سوییچینگ رو داشته؟

من یه موارد خیلی خیلی عجیبی دارم توی کاردس میبینم که هرچی فکر میکنم نمیتونم متوجه بشم چرا دقیقا باید شاهد چنین چیزایی باشم، قضیه از این قراره که این تجهیز ما خودرویی ایت و روی خودرو نصب میشه، ولی در تعدادی از دستگاه ها ما شاهد سوختن یا حتی داغ کردن بیش از حد دیود زنر خروجی هستیم و در برخی دیگر شاهد سوختن فیوز ورودی

البته وقتی دستگاه به دست ما میرسه از برق خودرو جدا شده و با مثلا عوض کردن المان سوخته ظاهرا همه چیز به خوبی کار میکنه انگار نه انگار رگولاتور ولتاژ زیادی رو رد کرده و باعث سوختن شده، و ما از تغییر رنک برد یا تغییر رنگ قطعات بر اثر حرارت متوجه اون میشم

آیا شما ایده ای ندارید که بتونم مشکل رو پیدا کنم

1 پسندیده

سلام
1- می توانید روی پایه 2 یک زنر بگذارید و چندین نمونه برای تست بفرستید و پیگیر باشید

2- این امکان وجود داره آفتامات ماشین درست کار نکنه و ولتاژ های بالا و ناگهانی روی ورودی اعمال کنه ( من روی کار روی جرثقیل این مورد را داشتم که شوک های ناگهانی و قوی می داد)

3- یک لیست آماری از انواع ماشین هایی که این اتفاق روی آنها می افتد تهیه کنید

4- اگر این امکان براتون وجود دارد ولتاژ ورودی را توسط میکروکنترلر مانیتور و ثبت کنید !
میتونه اطلاعات آماری خوبی بده - برای این منظور می توانید یک سری محصول متمایز طراحی و تولید کنید که پارامترهای مختلف تغذیه اعم از جریان و ولتاژ و ثبت کنند و گزارش بدهند تا از روی آن اطلاعات با شواهد بیشتری بتوانید در مورد مشکل صحبت کنید - در حال حاضر بیشتر صحبت ها بر اساس حدس و گمان است و با عدد و رقم بیان نمی شود
برای اندازه گیری جریان در مسیرهای تغذیه این آی سی یا معادل آن می توانند کاربرد داشته باشد ZXCT1008

5- با توجه به شناختی که از سیستم ها مشابه دارم ، پیشنهاد اولیه بررسی شرایط محیطی و حاکم بر مدار است، با این حال اطلاعات آماری شما از تعداد ایرادها و نوع ایرادها و دسته بندی آنها و اطلاعات ولتاژ و جریانی ثبت شده از مدار ، می تواند به نحوی، تمرکز شما بر تغییر طراحی یا انتخاب آی سی دیگر یا تغییر در مکانیزم محافظت از مدار، بیشتر کمک کند

‘Count what is countable, measure what is measurable, and what is not measurable, make measurable.’ Galileo Galilei, 1610.

2 پسندیده

مساله اینه که متوجه شدم در مسیر فیدبک از مقاومت ها ۵ درصد استفاده شده است :exploding_head:
که با در نظر گرفتن مثبت و منفی ۵ درصد برای هر کدام از مقاومت ها ولتاژ خروجی تا ۵.۴ میرسه که زنر ۵.۶ شروع به جریان کشی میکنه روی این ولتاژ

1 پسندیده

و مسایل متعدد دیگری هم وجود دارد