نویز صدای خروجی mp3

سلام دوستان وقتتون بخیر.
من یک برد mp3 قدیمی دارم که خیلی خوب کار میکنه اما صدای خروجیش کمی نویز داره.آیا راهی هست که بشه این نویز رو برطرف کرد؟؟ ممنونم
اینم عکس برد mp3 :

سلام و قت بخیر
Mr.Rubike‌به فروم خوش امدید. :raised_back_of_hand:

با توجه به تصویر که قرار دادید متوجه تغییر و تعویض در برخی قطعات شدم.
مورد ۱ کریستال که قرار دادید ممکنه PPM بالایی داشته باشه و در حین عملکرد فرکانس کمی تغییرات میکنه در هر ثانیه . سعی کنید مثل کریستال اولیه قرار بدید.
همچنین مورد ۲ در تصویر زیر ایسی چی هست؟؟ بفرماید اگر امپ هست قابل بررسی می باشد.

2 پسندیده

سلام.ممنونم.
راستش کریستالش رو ندارم و فقط یادم میاد که یک کریستال استوانه ای بود که مقدارش هم روش نوشته نبود و کنده شد و من هم چند تا کریستال رو تست کردم و این کریستال ۱۲ مگاهرتز جواب داد.
و غیر از این هیچ تغییر دیگه ای در برد ندادم.(البته به جز اینکه باتری و اسپیکر و درگاه مینی usb رو هم جدا کردم)
اون آی سی شماره ۲ هم آی سی آمپلی فایر LM4871 هست .

به نظر میاد که کریستال ساعت بوده باشه (32.768 KHz).

کریستال رو از نوع 32.468khz همان طور که ایدیIOElectro گفتن بگزارید.

اگر مشکل حل شد خیلی عالیه
.
اگر حل نشد میتونید مشکل رو سمت قطعات پسیو ایسی امپ صوتی LM4871
بررسی کنید.

1 پسندیده

باشه با کریستال ساعت تست می کنم.
ولی یه سوال.
چطور ممکنه دستگاهی که با کریستال ۱۲ مگاهرتز کار می کنه ، با کریستال ساعت که خیلی فرکانسش پایین تر هست کار کنه؟

اصلا این کریستال ربطی به مشکل صدای شما نداره
این یه دستگاه پخش صوت هست که توش ساعت هم داره و این کریستال کلا برای قسمت ساعت و زمانش هست
نه چیز دیگه
اگر هم مقدارش پرت باشه فقط توی قسمت زمان و ساعت به مشکل میخورید

راستش تا جایی که یادم میاد اصلا این mp3 پلیر ، ساعت و زمان نداشت.
در ضمن من وقتی کریستال 16 مگاهرتز رو تست کردم اصلا دستگاه کار نکرد و روشن نشد. ولی 12 مگاهرتز رو زدم به خوبی کار کرد.
فکر می کنم معنیش اینه که این کریستال برای راه اندازی دستگاه توسط آی سی واجبه و باید مقداری خاص باشه.