نحوه اتصال پین های ژیروسکوپ MPU-6050؟

من می خواهم از MPU-6050 در یکی از پروژه هایم استفاده کنم. من با چند پین این سنسور مشکل دارم.

CLKIN: این پین چیست؟ من یک اسیلاتور را با جامپر وصل می کنم و این پین را pull-down می کنم. دیتاشیت می گوید وقتی از آن استفاده نمی کنید، آن را زمین کنید. آیا این مدار برای این پین درست است؟ چه چیزی برای CLKIN بهتر است؟

AUX_DA و AUX_CL: این پین ها برای Slave دیگر I2C هستند؟ آیا می توانم از اینها با pull-up و هدر (2 پین) برای اتصال دستگاه اضافی استفاده کنم؟

AD0: برای تغییر آدرس I2C آیا این جامپر و pull-up مشکلی ندارد؟ این پین مشکلی نداره؟

FSYNC: این پین چیست؟ من توی دیتاشیت خوندم ولی متوجه نشدم این چیه و چطوری کار میکنه. آیا می توانم آن را مستقیماً به MCU وصل کنم و با MCU کنترل کنم؟

CPOUT و REGOUT: این پین ها چیست؟ دیتاشیت می گوید برای اتصال با خازن به زمین. میشه بگی چرا؟

اگر مشکل یا پیشنهادی هست خوشحال میشم بگید.

خیلی ممنون.

دیتاشیت

مدار MPU-6050

درود بر شما.
1- پین CLKIN و CLKOUT داخل سیستم های سنکرونی کاربرد دارند که همه بخش ها دارند با یک کلاک سورس یکسان کارمی کنند. اگر حوزه کاری شما چنین سیستمی نیست میتونید با خیال راحت زمینش کنید و از همون اینترفیس I2C ویا SPI استفاده کنید. ( اسیلاتور رو هم می تونید حذف کنید)

2- پین های AUX دارند به یک بخش Auxiliary اشاره می کنند :

همونطور که اخل این بخش دیتاسیت میتونید ببینید با ایتفاده از این پین میتونید یک سنسور یا دیوایس دیگه رو توی حالت های گفته شده درایو کنید.

3- پین AD0 : این پین برای ست کردن بیت MSB ادرس I2C این چیپ میتونید ازش استفاده کنید. (با pull-up یا pull-down)

4- پین REGOUT : این پین برای فیلتر نمودن رگولاتور داخلی ای سی بیرون اورده شده که با استفاده از یک خازن تغذیه این رگولاتور داخلی استیبل میشه/

5- CPOUT : همونطور که دیتاسیت گفته، هدف این پین قرار دادن یک خازن برای مدار سوییچینگ-خازنی ای هست که داخل ای سی داره استفاده میشه ازش و کاربر کاری به این پایه نداره.

1 پسندیده