مشکل multiple names و driving source در آلتیوم دیزاینر

سلام علیکم

عنوان رو اینطوری نوشتم اگه در آینده سوالی داشتم همینجا ادامه بدم…

الان با multiple names و driving source به مشکل برخوردم تصاویرش رو میزارم :
multiple

موقع ترسیم PCB اون multiple names که همش GND متصل هست رو ترجیح میدم یکی باشه کجا رو باید چطوری درست تنظیم کرد؟ (نت لیست؟ چطوری؟)

چاره اون driving source چیه؟ یک منبع کلاک داریم و یک ترمینال و یک IC

سپاس

درود بر شما
برای مدیریت نت هاتون :
PCB → Design → Netlist

مشل دوم هم اینه که میگه سیگنال کلاک مولد (جایی که خروجی بشه ) ندارید. وارد پروپتیز منبع کلاک بشید، بخش پین ها، روی پین کلاک خروجیش دبل کلید کنید و نوع پین رو از حالت جنرال یا هرچیزی که هست به خروجی تغییر بدید.

1 پسندیده

سلام من عنوان موضوع رو اصلاح کردم
برای اینکه اگر کسی مشکل مشابه داشت چه از طریق همین انجمن و چه از طریق گوگل بتونه به موضوعات مطرح شده توی انجمن دسترسی داشته باشه ، بهتره که برای هر مشکل یک موضوع جداگانه ایجاد بشه

نگران نباشید ، اسراف نمیشه :))

2 پسندیده

درود

در شماتیک چگونه multiple NET name را می‌شود تغییر داد مثلا net label S1 که به جهت شناسایی بهتر نامگذاری شده نهایتا به net GND متصل است و میخواهم همه موقع سینک PCB روی همان net GND مشاهده شوند.
آلتیوم به صورت خودکار کل نت GND را به S10 تبدیل کرده و S10 نشان می‌دهد ، من میخواهم برعکس شود و هر بار لازم نباشد از PCB netlist اصلاح بشود.

درود بر شما
راستش تا الان اینکه روی multiple net ها، کدوم نت رو روی pcb نمایش بده برام معضل نبوده و راه کار ساده ای برای نمایش یک نت نیم خاص ندارم.
اما یک راه کاری که هست که امکانات زیادی توی حوزه multiple net ها بهتون میده Net Tie هست.
با استفاده ازش میتونید مشخص کنید که نت های هم نام کجا و چطوری قراره روی برد به یکدیگر متصل بشن. اینطوری در هر قسمتی از برد شما نام نتی که میخواید رو دارید و نه فقط یکی از netname هارو. :)))

1 پسندیده

Net Tie (Short two different Nets to create a Net Tie) خوبه مثالش رو با فیوز و سلف رو برد دیدم.
یک راه هم برای تغییر نت پیدا کردم :

1 پسندیده