از قابلیت Open Cpu ماژول های کوییکتل استفاده کنیم یا نه؟

سلام به همه اساتید عزیز
یه سوال ذهنم رو درگیر کرده
من قبلا از ماژول های simcom مثل sim908 , sim5320 , sim808 و… استفاده میکردم
وقتی بخاطر مشکلات زیادش اومدم سمت quectel مثل mc60 , m66 و… با قابلیت openCPU آشنا شدم یه موردی ذهنم رو درگیر کرد که اینجا اومد تا با بقیه مطرحش کنم.

موضوع اینه که استفاده از openCPU مارو مجبور میکنه که فقط از شرکت quectel خرید کنیم و درصورت استفاده از ماژول یه شرکت دیگه، برنامه ای که نوشتیم تقریبا بلا استفاده میشه.
در صورتی که وقتی من از ماژول sim5320E شرکت simcom اومد به سمت m66 اکثر دستورات مشترک بود و من رو زیاد درگیر تغییر کد نکرد.

نظر شما در این خصوص چیه؟

سلام
به نظرم این استدلال درستی نیست

در همین مثالی که خودتون گفتید از ماژول sim5320 اومدید روی m66 اکثر دستورات مشترک بودند و نه همه. البته من فکر کنم اکثر دستوراتی که شما باهاشون کار کردید اینطور بودند و گرنه معمولا ماژول های شرکت های مختلف اگر هم دستوراتشون بعضا یکی باشه ، برخیشون بازم پارامتر هاش متفاوته و اصلا این بحث مشترک بودن یکسری دستورات به این دلیل هست که یکسری دستورات استاندارد هست و ماژول های هر شرکتی باید حتما اون دستورات رو داشته باشه و حتما هم به یه صورت مشخصی پارامتر بگیرند

غیر از این موضوع ، شما می‌تونید کدتون رو به صورت چند لایه بنویسید که اصلا وابسته به سخت افزار نباشه و اصلا براش فرقی نکنه که میخواد روی mc60 اجرا بشه یا روی stm32 یا روی آردوینو
البته این سبک کد نویسی بستگی به اولا بستگی به مهارت برنامه نویس داره و دوما به شرایط که اصلا چنین کاری ارزش داره یا نه

در نهایت ، حداقل از نظر من کارکردن با OpenCpu اونقدر پیچیده نیست که یادگیریش زمان خیلی زیادی بگیره (البته در صورتی که با اصول برنامه نویسی C ، کار با ماژول های GSM و توابع استاندارد C آشنا باشید).

شما اصولا باید مهارت خودتون رو به صورتی بالا ببرید که حتی برای شما فرقی نداشته باشه با چه زبان برنامه نویسی و برای چه سخت افزاری میخواید برنامه بنویسید

شما یه کاری رو میخواید انجام بدید ، این کار یه روند یا الگوریتمی داره که باید با یکسری ابزار که شامل سخت افزار و زبان برنامه نویسی هست انجام بشه.

حال تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل :))

7 پسندیده