راه اندازی SPI در EC200U

سلام
بنده قصد استفاده از ارتباط SPI در EC200U دارم. در داکیومنت Quectel_EC200U_Series_Hardware_Design_V1.0 در صفحه ی 26 گفته شده که اگر ماژول شما GNSS پشتیبانی می کند، پین های SPI قابل استفاده نبوده و باید بدون اتصال باقی بمانند. می خواستم بپرسم برای ماژولی که دارای GNSS است، اگر از SPI استفاده شود، GNSS از کار می افتد ( و آیا می توان GNSS را خاموش نموده تا SPI قابل استفاده شود؟) یا نه کلا SPI به هیچ وجه قابل استفاده نیست؟
با تشکر

سلام
در داکیومنت refrence design برای این ماژول مشخصا ذکر شده که اگر ماژول شما از GNSS پشتیبانی میکنه ، این پین ها نباید به جایی وصل بشه . به همین دلیل قابل استفاده نیست

1 پسندیده

تشکر؛ اون رو هم دیده بودم صرفا می خواستم ببینم اگر GNSS رو غیرفعال کنیم و کلا ازش استفاده نکنیم؛ آیا حالا میشه از SPI استفاده کنیم؟

خوب این موضوع رو عملی تست گرفتم؛ البته فعلا با آنالایزر، SPI رو چک کردم و خوب خروجی وجود داشت. (اتصال به slave و نحوه جواب دادن اون رو هنوز چک نکردم)
توضیح:
کلا GNSS جایی استفاده نشد و مقدار QL_EC200U_WITH_GNSS در quec_pin_index.h رو 0 قرار دادم و ماکروهای مرتبط با GNSS Feature رو comment کردم:
1و2- CONFIG_QUEC_PROJECT_FEATURE_GNSS درcomponents\ql-config\build\EC200UAU_AA\quec_proj_config.h و \out\8915DM_cat1_open_release\include\quec_proj_config.h
3- QL_APP_FEATURE_GNSS در out\8915DM_cat1_open_release\include\ql_app_feature_config.h

• توضیح 2: طبیعتاً بنده چون از قبل برد دارای GNSS رو تهیه کردم؛ دنبال این موضوع هستم وگرنه در صورت نیاز به SPI راه حل منطقی از ابتدا تهیه ماژول بدون GNSS هست.

احتمالا بخش GNSS با کمک SPI به پردازنده اصلی ماژول متصل میشه و برای همین گفته که ازش استفاده نکنید
ممکن هم هست به همین دلیل دیتاهاتون خراب بشه
ولی خب اگر تست کردید و به نتیجه ای رسیدید با ما هم به اشتراک بزارید

2 پسندیده

خوب عملاً هم در ارتباط با مبدلی که خروجی SPI داشت؛ ارتباط برقرار شد و تا الان فعلا مشکلی مشاهده نشد.

2 پسندیده