راه اندازی پایتون و SSH بر روی برد Sinux F1

سلام
روی برد Sinux F1 میخوام با پایتون و ssh کار کنم؟لطف میفرمایین بگین چی کار باید بکنم؟با یک som که کار میکردم پایتون رو کراس کامپایل کردم و پوشه build تولید شده رو ریختم روی برد و کار میکردم…با این هم باید همین طوری کار کنم؟
ممنونم

1 پسندیده

سلام.
اگر طبق آموزش های سایت سیسوگ پیش رفته باشید ، در قسمت کار با تراشه F1C100S – قسمت سوم – ساخت ایمیج نحوه ساخت ایمیج برای برد توضیح داده شده ، اگر در پوشه اصلی بیلدروت دستور

make menuconfig

رو بزنید یک منو برای شما باز میشه که میتونید توی اون تنظیمات لازم رو برای ایمیجتون انجام بدید ، یکی از اونها این هست که به آدرس

│ Prompt: python                                                                                                                                                                           │  
  │   Location:                                                                                                                                                                              │  
  │     -> Target packages                                                                                                                                                                   │  
  │       -> Interpreter languages and scripting

برید و پکیج پایتون رو با زدن y فعال کنید تا توی ایمیجتون پایتون هم نصب بشه

برای مورد دوم هم ، در حالت عادی این چیپ از LAN پشتیبانی نمیکنه که بتونید به راحتی با ssh بهش وصل بشید ،‌ اما اگر ماژول وای فای داشته باشید این کار امکان پذیر هست. برای ssh هم مطابق پایتون لازم هست که کتابخونه ها و پکیجش رو فعال کنید .

3 پسندیده

خیلی ممنونم
حالا برای اینکه با پایه هاش کار بکنم چی کار باید کرد؟
توابع GPIO داره؟
و اینکه پایه زیاد لازم دارم میتونم از پایه هایی که برای ال سی دی رفته هم استفاده کنم؟

خواهش میکنم.
لطفا سوالاتی که مربوط به این موضوع نیست رو در یک موضوع جدید بپرسید :pray:

1 پسندیده

برای ssh اینجا فعال کردم:

برای پایتون هم به این ترتیب عمل کردم:

Screenshot from 2023-01-03 16-42-08

درسته ؟

بله.درست هست این روش

1 پسندیده