هنگ کردن میکرو stm32

سلام وقت دوستان بخیر من یک برد با stm32 طراحی کردم که وقتی به محل نصبش میبرم پس از چند ساعت هنگ می‌کنه اونجا یک موتور با توان بالا و جریان راه اندازی بالا وجود داره که چندین بار استارت و متوقف میشه و موقع استارت افت ولتاژ زیادی داره چون روشنایی محل تاثیر میگیره از استارت موتور به نظر شما چه راهکاری میتونم انجام بدم
بارگذاری: IMG_20231107_122346.jpg…

سلام بر شما
در این موارد شماتیک و مدارچاپی می بایست بر اساس محیط مورد استفاده و تمهیدات کاهش اثر نویزها بر مدار طراحی گردد و به صورت کلی نمی توان گفت چه اتفاقی در محلی که میفرمایید افتاده است و سطح طراحی و اجرای انجام شده چگونه است !
به همین خاطر بهتر است اطلاعات بیشتر و کامل تری از نقشه و محل مورد استفاده و شرایط کار بفرمایید تا امکان راهنمای وجود داشته باشد

2 پسندیده

سلام وقت بخیر
لطفا اطلاعات بیشتری قرار :
1- از مدار شماتیک یک pdf و یا تصویر واضح قرار بدید. درصورت امکان تصویر قسمت کنترلر روی pcb را هم عکس ارسال بفرماید.
2- اطلاعات موتور رو بفرماید. - همچنین بررسی کنید آیا خازن استارتر موتور با مقدار روی پلاک موتور همخوانی دارد؟
ایا روتور موتور در لحظه شروع استارت با قسمتی درگیری فیزیکی دارد ؟ مثلا اگر موتور به خورد کننده وصل است روتور درگیره با چیزی؟

2 پسندیده

سلام مهندس وقت بخیر من چند تغییر دادم و متوجه شدم حلقه وایل من بدون مشکل کارش رو انجام میده و فقط وقفه تایمر اجرا نمیشه همینطور در یک مکان که فاقد تجهیزات صنعتی بود تستش کردم باز هم بعد از چند ساعت یا یک روز کارکردن درست این اتفاق می افته
حتی من یک وقفه تایمر دیگه رو با یک میلی ثانیه اضافه کردم اما اون هم از کار می‌افته

سلام بر شما
1- میکرو کنترلر ایراد سخت افزاری دارد
2- برنامه نویسی در بخش مذکور صحیح انجام نشده
3- طراحی مدار ایرادی دارد !!

من چند برد مختلف رو تست کردم همه همین مشکل مشترک رو داشتن از برنامه نویسی رجیستری هم استفاده کردم

سلام و وقت بخیر
یک مقداری به این صورت تشخیص مشکل برد سخته،
اولین سوالم اینه که روی چندتا میکرو تست کردید؟ احتمال میدید میکروتون فیک باشه ؟
مورد دوم هم اینه بخش هایی از شماتیک و کد رو اینجا بگذارید تا دوستان بهتر بتونن کمکتون کنن
مثل فانکشنی که دارید تایمر رو اینیت میکنید و …

سلام دو تا میکرو که از لیون گرفتم و چند تا بلو پیل همگی مشترکا یک اتفاق براشون می‌افته

در حقیقت من دو تا برد دارم که توسط لورا sx1278 با هم در ارتباط هستن و این اتفاق روی هر دو برد ممکنه بیافته دیروز یکی از بردها رو برای تست به برق زدم و گذاشتم چند ساعت کار کنه که مجدد همون اتفاق افتاد اما نکته ای که فهمیدم این بود که من در برنامه هر وقت بسته دیتایی دریافت بشه یک led رو تاگل میکنم موقعی که برای چک وضعیت برد بهش سر زدم متوجه شدم
که led در یافت داده روشن و برنامه به خاطر از کار افتادن تایمر غیر فعال شده بود در صورتی که هیچ فرستنده ای نبوده که داده‌ای بفرسته
دریافت دیتایی جدید همه از طریق یک شدن پین DIO0 ماژول لورا متوجه میشم که با مقاومت به زمان پول آپ کردم

سلام
میتونید فایل اصلی کد که داخلش تایمر رو بررسی میکنید. و جایی که وقفه دیتا لورا را درایافت میکنید رو به صورت فایل زیپ شده بفرستید.

1 پسندیده