مشکل در پین های دیجیتال اردوینو

سلام من یک ربات دنبال کننده انسان ساخته ام و کلی امکانات به این ربات اضافه کردم من از شیلد درایو موتورL293D برای رباتم استفاده کردم اما تمامی پایه های دیجیتال در پایه هایA0-A5 اردوینو استفاده شده است ایا می توانم یک اردوینو دیگر را به اردوینو رباتم وصل کنم که بتوانم بقیه امکانات رباتم را اضافه کنم؟

سلام
دقیق متوجه سوالتون نشدم، پایه های دیجیتال تماما استفاده شدن و همچنین A0 تا A5 هم اشغال هستند؟

تمامی پایه های دیجیتال اشغال هستند ،ایا می توانم بین اردوینو این رباتم و یک اردوینو دیگر اتصال برقرار کنم که بتوانم سنسور های دیگری اضافه کنم؟

سلام،
دوست عزیز اگر منظور شما اینه که برای بقیه‌ی امکاناتی که نیاز دارید پین کم آوردید (صرف نظر از اینکه از همون آردوینوی فعلی چطور استفاده کردید و این که آیا امکانش بوده بهینه‌تر استفاده کنید یا نه) بله میشه یک آردوینوی دیگه بذارید و از طریق یک پروتکل ارتباطی (مثل سریال) دو تا برد رو به هم وصل کنید و بقیه‌ی امکانات مد نظر رو اضافه کنید. البته من پیشنهاد میکنم شما قبل از شروع پروژه نیازمندی‌های پروژه رو مشخص کنید و بعد به نسبت اون نیازمندی‌ها میکرو (آردوینو) رو انتخاب کنید که در وسط کار با این قبیل مشکلات مواجه نشید.

1 پسندیده

سلام
از ایسی های افزایش ورودی خروجی استفاده کنید

1 پسندیده