منابع با ارزش برای مطالعه

خیلی از جوانان علاقمند می پرسند که چه منابعی را مطالعه کنیم تا درک صحیحی از الکترونیک داشته باشیم و دید طراحی پیدا کنیم.
تو این موضوع چند منبع مفید معرفی میشود.

۱. کتاب مرجع الکترونیک ، تام فلوید ، ترجمه دیانی از انتشارات نص
این کتاب کتاب درسی مرجع در دانشگاه های آمریکا است. و کاملا ساده و خود آموز مباحثی همچون مدارات دیودی و ترانزیستوری، تقویت کننده عملیاتی ، مدارات مخابراتی و الکترونیک صنعتی را شامل میشود.

۲. مدارات تکنیک پالس ، دیوید بل
با مطالعه این کتاب درک صحیحی از عملکرد مدارات مولد و پردازش پالس خواهید داشت، حتی قادر خواهید بود یک فانکشن ژنراتور بسازید!

۳. Opamp for everyone از Texas Instruments
این کتاب ملاحظات طراحی مدارات تقویت کننده عملیاتی را به شما آموزش میدهد.

۴. The art of electronic
این کتاب هم یک کتاب بینظیره

۵. کتاب های نظام قدیم هنرستان
این کتب ساده و خودآموز هستند.

اگر کتابی مد نظرتان است معرفی کنید.

8 پسندیده

سلام ، واسه برنامه نویسی میکروکنترلرهای AVR کتاب میکروکنترلر های AVR سیدرضی رو حتما تهیه کنید، خیلی کامل و بدرد بخوره هم مثال های کاربردی داره و هم به زبان C و اسمبلی هست مثال هاش.
واسه الکترونیک عمومی هم فکر میکنم کتاب های هنرستان واسه شروع خوب باشن.

4 پسندیده

الکترونیک زمینه های خیلی گوناگونی داره؛ برای چند مورد از این زمینه هایی که خودم درگیرشون بودم یا هستم منابع زیر رو بسیار مفید میبینم:

1. برنامه نویسی میکروکنترلرها به زبان C
    کتاب حمید نجفی انتشارات دیباگران
  2. میکروکنترلرهای ARM stm32
  3. طراحی PCB با آلتیوم در سطح مقدماتی
  4. زبان VHDL تا سطوح بالای کدنویسی
    کتاب Volnei Pedroni ویرایش سوم
  5. تئوری، تحلیل و طراحی مدارهای مبتنی بر BJT ( همه مباحث لازم برای تحلیل و طراحی مدارهای BJT )
    جلد اول کتاب دکتر مهرداد شریف بختیار (حتی از کتاب های دکتر رضوی هم بهتره)
  6. تئوری، تحلیل و طراحی مدارهای مبتنی بر MOS ( همه مباحث لازم برای تحلیل و طراحی مدارهای MOS)
    جلد دوم کتاب دکتر مهرداد شریف بختیار (حتی از کتاب های دکتر رضوی هم بهتره)

سلام ممنون از معرفی منابع
مورد های 1 تا 3 بنظرم مناسب نیست .
1-برای برنامه نویسی سی بهتره از کتاب اقای سپاس یار یا دیتل استفاده بشه.

2-برای میکروکنترلر ARM هم ویدیوهایی از افراد مختلف دربستر اینترنت وجود داره مثل اقای زرکوب.

3-برای pcb هم باز همینطوره ویدیو بهتر از کتاب هسش چون کتاب اقای نجفی فک کنم با نسخه 10 توضیح داده امروزه ابزارهای گوناگونی اضافه شدند که کار رو لذت بخش تر میکنند.

3 پسندیده