حمل و نقل بار بصورت اکسپرس از چین به ایران

کدوم شرکتهای حمل بصورت اکسپرس از چین میتونن قطعات الکترونیک برای ما بیارن و کدوم شرایط بهتری دارند و حدود هزینه ها چطور هست.

2 پسندیده

من سعی میکنم در مورد تجربه خودم اینجا در مورد بار اکسپرس و مقایسه شرکتها و اختلافاتشون بگم.

شرکتهای زیادی هستند که در این حوزه فعال هستند و ادعاهای مختلفی دارند و خب اکثر اونها تو خالی هستند و پیشنهاد نمیکنم باهاشون کار کنید چون اصلا نمیشه روی قول و قرارشون حساب باز کرد غالبا کلاهبردار هستند بخصوص روی هزینه گمرکی.

ولی خب معروفترین اونها شرکت PDE و BRE هستند…

من با هر دو این شرکتها تجربه تقریبا مناسبی داشته ام و لی شرکت PDE را به عنوان شرکت بهتر و بانظرم تر پیشنهاد میدم و از نظر من PDE یک سر و گردن بالاتر از بقیه هستند چه از نظر سرعت, منظم بودن و هزینه.

الان که شهریور 1401 هستیم هزینه هر کیلو بار بصورت اکسپرس (حمل و ترخیص) روی وزن 5 الی 15 کیلو حدودا کیلویی 800 تا یک میلیون در میاد.

و حدودا یک هفته ای بعد از تحویل جنس به دفتر شرکت در چین تحویل شما در ایران میشه.

تفاوت شرکتهای اکسپرس در چیه؟

نظم و انضباط بخصوص از نظر زمان

سامانه انلاین رهگیری

محاسبه مناسب هزینه گمرکی

نظم و انضباط این شرکتها خیلی مهمه که شرکتهای معتبر غالبا نظم و زمان بندی مشخصی دارند و مهمتر از اون هزینه گمرکی هست.

تجربه نشون داده اکثر این شرکتها هزینه را بصورت کیلویی به گمرک میدند و غالبا هم بصورت کیلویی باید با مشتری حساب کنند ولی خب خیلی از اینها منبع درامدشون اینه که جنس را میارن و بعد جنس شما را انالیز میکنند و متناسب با اون هزینه میگیرن.

وجود یک سامانه هم خیلی مهمه که بصورت انلاین بشه بار را درست رهگیری کرد که شرکتی مثل PDE بستر خیلی خوبی داره.

محاسبه هزینه از نظر این شرکتها و قانونش چیه؟

ادعا میکنند 30 درصد ارزش کالا هزینه گمرکی بصورت اکسپرس هست ولی خب در گمرک اینجور محاسبه نمیشه و شرکتهایی که اینجور حساب میکنند مشخصا کلاهبردار هستند.

تجربه:

شرکتی به نام آتا پست بود که یه بازه زمانی باهاش کار میکردم

این شرکت ادعا میکرد بار بصورت اکسپرس میاره و سامانه داره

مشخصا سامانه ای نداشت و هر دفعه کدی میداد که کار نمیکرد

بار قرار بود در روز مشخصی ارسال بشه به بهونه های زیادی تعویق میفتاد و وقتی جنس در گمرک میرسید به بهانه های مختلفی ترخیصش با تاخیر مواجه میشد.

محاسبه جنسش هم مشخصا کلاهبرداری بود و دونه به دونه جنس شما را انالیز میکرد و بعد ازتون یه پول تپل گمرکی میگرفت حتی یکبار بار من گم شد جالبه هر بار کارتن را من باز و انالیز میکرد و میگفت گمرک باز کرده ولی خب تجربه شرکت PDE به من نشون داد که احتمال باز کردن یک کارتن در گمرک خیلی کمه و خیلی باید خاص باشه که گمرک باز کنه برای بررسی

بخام نمونه مثال بزنم قطعه ای که برای 50 عددش از بنده 5 میلیون گمرکی گرفت را من در تیراژ هزار عدد چند بار با PDE وارد کردم و هزینه ای بیشتر از دو و نیم میلیون تومان ندادم.

مشکل دیگه عدم نظم و ساختار مالی مناسب هست
شرکتی مثل PDE براحتی فاکتور مناسب صادر میکنه و در شهر خودت طی یک بازه مناسب درب منزل تحویلت میده حتی شهرستان
ولی اون شرکت معظم باید سر ظهر باهاش هماهنگ میکردی که برای یک مبلغ کم هم پول بزنه به صراف…

خلاصه اینکه حتما مواظب فعالیت با شرکتهای جدید و ناشناخته باشید و بدونید بار شما رسید گمرک میتونن هزار تا بهونه جدید بیارن و به ازاش هزینه از شما درخواست کنند و ارزش تجربه هم گاها ندارند.

13 پسندیده

بسیار ممنون از اشتراک گذاری تجربه ارزشمندتون…ممکنه ادرس سایت هاشونو هم به اشتراک بذارید و اینکه امکان سفارش تجهیزات الکترونیکی هم میسره؟مثلا من به نوع خاصی از مولتی متر نیاز دارم.

https://www.pdexp.com/fa/home

این سایت PDE هست
برای سفارش یک مولتی متر یا هر چیز دیگه ای اول نیازه شما خریدتون را اون سمت انجام بدید که خب اون ساختار خودش را داره که سعی میکنم در یک پست دیگه اون را دقیق تر توضیح بدم و بعد از خرید ادرس گیرنده در چین را از شرکت PDE یا هر شرکت دیگه بگیرید و جنس را به اون ادرس ارسال کنید

البته در نظر داشته باشید خیلی وقتها خرید برخی دیوایسها روی تعداد کم و پروزن با این ساختار حتی گرونتر از بازار ایران درمیاد

5 پسندیده

یه دنیا ممنون
شما راهی میشناسید که برد طراحی شده رو بدیم اونجا هم چاپ pcb رو انجام بدن هم قطعات رو خودشون مونتاژ کنن و بعد ارسال کنن؟
یه سری قطعات توی طراحی اگر اضاف کنم توی ایران به راحتی نمیتونم مونتاژ کنم یا خیلی گرون پام در میاد

1 پسندیده

تا جایی که اطلاع دارم سایت jlcpcb.com این قابلیت را داره و مونتاژ شده تحویلتون میده
jlcpcb.com

3 پسندیده

به قابلیت مورد نظر میگن pcba که همونطور که دوستمون گفتن شرکت JLCPCB زمانی این خدمات رو ارائه میداد.

2 پسندیده

یعنی میگید چنین قابلیتی الان نمیده؟

چرا نمیده. حتی نمونه هم میزنه. قطعات را هم خودش میخره. البته این قطعات را فقط از سایت LCSC.COM تهیه میکنه. برای همین حین طراحی باید قطعات را از همین سایت انتخاب کنید. خود سایت JLCPCB هم لیست قطعات موجود LCSC را داره و از داخل سایت خودشون هم میتونید چک کنید. قبل از سفارش PCB یا مونتاژ مراحل اینکار را در سایت JLCPCB بدقت مطالعه کنید. این وبسایت ابزارهای آنلاین هم داره که میتونید برد مونتاژ شده را قبل از ساخت بصورت سه بعدی ببینید و در صورت نیاز جای قطعات یا جهت چرخش اونها را تغییر بدید. دفعه اول ممکنه زمان زیادی ازتون ببری اما وقتی عادت کنید سفارش خیلی ساده میشه. برای پرداخت هزینه فیبر و مونتاژ و وقطعات باید مستر کارت داشته باشید یا به صرافی مراجعه کنید که مستر کارت داره.

2 پسندیده

تجربه من از شرکت PSP
https://www.pspexpress.com

این شرکت بسیار فعال هست و اوایل کار قیمتهای ترخیص خیلی مناسبی میده
خصوصیت خوبی که داره اینه که بار را همون مبدا چین بررسی میکنه و به شما قیمت میده
خصوصیت بد اینه که به هر بار شما و به هر المان شما گیر میده و یک ماژول ساده ESP را هم میگه من نمیتونم دربیارم و البته زمان تایید و ریپک و … باعث میشه بار شما حداقل دو روزی دیرتر برسه گمرک ایران

ولی به نظر تمام این موارد یک ترفند هست که بعد از نمک گیر کردن شما هزینه ترخیص وحشتناکی بگیره

بعد از چند بار که اکی بودند
یکبار باری که جنس معمول بود ارسال شد براشون متاسفانه که جالب بود هم هزینه ترخیص کیلویی 1.600.000 از من خواست هم گفتند بار شما ریسک قبض داره با ما نیست
البته بعدش سعی کردند کمی تخفیف بدند و ریسک را بردارند ولی خب مشخصا سیستمشون مبتنی بر ساختار منصفانه و منطقی نیست

به عبارتی اون روی خودشون را نشون دادند

به نظر با توجه به رده بندی همچنان شرکت PDE بهترین شرکت هست برای بار اکسپرس برای ما الکترونیکیها

5 پسندیده