مشکل در اندازه گیری جریان با مولتی متر

سلام.امروز مولتی مترم بدون این که پراب ها به منبعی وصل باشن جریان نشون میده و بالا پایین میشه(در رنج بالای 2 میلی امپر)و وقتی هم وصل میکنم اندازه گیری نمیکنه!و اینکه اگر روی اندازه گیری ولتاژ متناوب باشه و برق مستقیم وصل بشه باز هم ولتاژ متناوب تشخیص میده!!

1 پسندیده

علیکم السلام مهندس
اینجوری نمیشه راهنمایی خاصی کرد.
اطلاعاتی از مولتی متر بزار مثلا مارکش و مدلش و از کجا تهیه شده (فروشگاه معتبر یا غیره)، دست دوم هستش یا نو.
نحوه اندازه گیری جریانت چجوری بوده؟
باتری که از ولتاژش مطمئن هستی رو وقتی به اندازه گیری ولتاژ DC وصل میکنی درست نشون میده یا نه؟
برق AC خونه رو وقتی به اندازه گیری ولتاژ AC وصل میکنی درست نشون میده یا نه؟
آیا تابحال شده که اشتباهی وقتی روی اندازه گیری جریان DC گذاشتی، پراب هارو به شکل ولتاژی وصل کنی؟

3 پسندیده

سلام.مولتی مترم بنده خدا خیلی وقته خریدمش و ازش کار کشیدم.اینقدر که مارکش پاک شده!ولی خب در اندازه گیری ولتاژ خطایی نداره صرفا ولتاژ های مستقیم را هم متناوب تشخیص میده.ولی مشکل اصلیم اندازه گیری جریان هست.چند بار اشتباها شده بیشتر از ۱۰ امپر را اندازه گیری کنم با این حال مشکلی براش پیش نیامده(با این که نهایت جریان قابل اندازه گیری ۱۰ امپر هست ولی داخل مولتی متر فقط یک فیوز ۲۵۰ میلی امپری هست؟)منظورتون را در مورد وصل کردن پراب ها به صورت ولتاژی نفهمیدم،اگر منظورتون اندازه گیری جریان کل منبع هست مثل اتصال کوتاه هست،بله.

جواب رو خودت میدونی دیگه!
یدونه نو بخر
من از مارک Uni-T خوشم اومده
قیمت خوبی داره و امکاناتش هم خوبه و سایت فروش معتبری هم داره

2 پسندیده