شروع کار با گیت هاب مناسب الکترونیکی ها

درود به همه دوستان :blush:

من تا حالا هر چند بار که رفتم توی سایت گیت هاب از سایت سر در نمیآورم و نمی تونم اون چیزی که میخام چطور پیدا کنم

برای رشته خودمون توی گیت هاب هم کد میزارن هم فایل شما و مدار چاپی

دوستان گرامی آموزش و ترفند های استفاده از گیت هاب چیه چطور میشه بهتر باهاش کار کرد

کانال و پروفایل های ایرانی و خارجی مفید در مورد رشته خودمون رو هم معرفی کنید هر کس که میشناسه

البته اگر از گیت های دیگه هم میشه کمک گرفت معرفی کنید
گیت تخصصی برای رشته برق وجود نداره؟

1 پسندیده

سلام،
بهترین روش اینه که شروع کنید کار کردن و در مسیر یاد بگیرید چی به چیه. هر جایی هم متوجه نشدید چیه در موردش سرچ کنید (ترجیحاً به انگلیسی)
اما در حالت کلی شما برای مثال برای راه‌اندازی یک سنسور نیاز به کتابخونه دارید (مثلاً DS18B20) توی گوگل یه چیزی شبیه عبارت زیر رو سرچ میکنید:
DS18B20 stm32 library github
بعد اولین نتایج گوگل رو باز میکنید، مثلاً گیت‌هاب نیما رو:

مرحله بعد باید یک کلون از پروژه بگیرید. کلون گرفتن رو اینجا در نظر بگیرید مثل همون دانلود کردنه. برای این کار وقتی لینک رو باز کردید روی دکمه‌ی سبز رنگ (Code) کلیک میکنید و بعد Download ZIP رو میزنید. راه دیگه برای دانلود هم اینه که میتونید لینکی که داده رو کپی کنید و بعد در محیط ترمینال بنویسید:
git clone GitHub - nimaltd/ds18b20: ds18b20 library for stm32 hal
البته برای این روش باید از قبل گیت رو نصب داشته باشید:
Git - Downloads
با این کار هم یک نسخه از اون repository دانلود میشه.
بعد که دانلود کردید از حالت فشرده در میارید و از سورس‌هایی که هست برای کارتون استفاده میکنید. اگر لایبرری بوده باشه که معمولاً توی همون صفحه گیت‌هاب توضیحات و نحوه‌ی استفاده رو میذارن. اگر هم شماتیک و PCB باشه که دیگه میتونید خودتون بررسی و استفاده کنید.
گیت تخصصی هم نداریم که برای رشته‌های مختلف به صورت جدا باشه. با همین روش میتونید اون چیزهایی که نیاز دارید رو داخل گیت‌هاب پیدا و استفاده کنید. اگر خودتون میخواید داخل گیت‌هاب چیزی بذارید که داستانش متفاوت میشه و میتونید توی یوتیوب سرچ کنید. اگر قصد دارید گیت رو یاد بگیرید هم آموزش‌های رایگان زیادی هست توی نت (مخصوصاً یوتیوب). معروف‌ترینش برای ما ایرانی‌ها هم دوره گیت جادیه:
https://faradars.org/courses/fvgit9609-git-github-gitlab

در آخر هم همون چیزی که اول گفتم، واردش بشید، باهاش سر و کله بزنید، از گوگل بپرسید (و حتی ChatGPT)، از بقیه سوال بپرسید (سوال مشخص و نه سوال کلی). کم کم یاد میگیرید :slight_smile:

7 پسندیده