شناسایی نشدن USB چیپ f1c100s برای پروگرام فلش

سلام
من از برد lichee pi nano استفاده میکنم و میخوام حافظه فلش اون رو پروگرام کنم اما وقتی برد رو توسط usb به کامپیوتر متصل می کنم هیچ اتفاقی نمی افته و توسط کامپیوتر شناسایی نمیشه.
ظاهرا باید spi flash رو از مسیر قطع کنیم درسته؟؟

سلام
این آموزش در سایت سیسوگ رو بررسی کردید ؟
https://sisoog.com/2021/07/10/پروگرام-تراشه-f1c100s-در-محیط-ویندوز-از-طریق/
همونطور که در این مطلب توضیح داده شده برای اینکه تراشه به صورت usb شناسایی بشه لازم هست که کارت حافظه وصل نباشه و از روی spi flash هم بوت نشه

برای عبور از بوت شدن توسط spi flash مطابق شماتیک باید پایه cs تراشه رو به 3.3 ولت وصل کنید
(مقاومت 100 اهم جهت حفاظت از پایه f1c100 فراموش نشه)

البته بعد از شناسایی توسط usb لازم هست که این پین دوباره به صورت عادی وصل بشه تا بشه حافظه فلش رو پروگرام کرد

1 پسندیده

متاسفانه امکان این کار نیست چون مدلی که خریدم مستقیما متصل شده به F1C100S و نمی تونم قطعش کنم و اگر هم مستقیما به 3.3 وصلش کنم که پایه ها آسیب می بینند.
البته من در نهایت نیاز دارم پروژه ای بسازم که تصاویر رو از روی sd کارت پخش کنه و با یوزارت بهش دستور بدهم

امکان پذیر که هست
شما پایه cs آیسی فلش رو بیار بالا و زیرش یه مقاومت 100 اهم 603 مونتاژ کن و بقیه چیز ها رو هم سیم بکش و لحیم کن

بله این طوری میشه.
الان طبق آموزشی که گذاشته شده اشاره شده به BSP pin منظور کدوم پین هست؟

من کامپایلر مربوطه رو نصب کردم در ویندوز ولی هنوز نتونستم برنامه تست ال ای دی رو کامپایل کنم و فایل خروجی ازش بگیرم
در ضمن وقتی اس دی کارت رو می زنم (فایل ایمیجی که گذاشته شده بود هم داخل اس دی کارت قرار داده ام)
فقط یک پیغام کوتاه میاد و دیگه کاری انجام نمیده و نمیشه بهش دستور هم داد
U-Boot SPL 2018.01-05679-g013ca45fd-dirty (Aug 02 2019 - 09:57:28)
DRAM: 32 MiB
Trying to boot from MMC1
این پیغام بازگشتی است

اگر مشکل پروگرام شدن حل شده . یه موضوع جدید باز کنید و سوالاتون رو در اون بپرسید