راه اندازی چند دیوایس usb به صورت همزمان درlicheepi zero

سلام
با برد لیچی پای همزمان میخوام هم کیبورد USB و هم یک بارکدخوان فروشگاهی رو بخونم.
در حال حاضر با یک ای سی Fe1.1 هاب usb درست کردم و هر دو تجهیز رو به برد لیچی وصل کردم.
هر دو دستگاه به عنوان USB HID و کیبورد شناسایی میشن.
من هر دو رو به صورت جدا که تست میکنم درست هست و اطلاعات رو به درستی میفرستن
ولی وقتی با هم وصلشون میکنم اونی که اول وصل شده رو میخونه و اطلاعات تجهیز دوم رو نمی خونه.
موارد که فهمیدم:
تغذیه و محدودیت تعداد usb هم به نظرم نیست چون من هر کدوم از این دستگاه ها رو که با دانگل وای فای وصل میکنم به همون هاب هر دو به درستی کار میکنن
فکر میکنم چون هر دو تجهیز از جنس USB HID و کیبورد هستن مشکل دار میشه
ممنون میشم اگه کسی میتونه کمک کنه

اول از همه در عنوان سوال مشخص کنید که از کدوم برد لیچی پای دارید استفاده میکنید
بعد از اون باید بگم که مشکل شما در تعداد دستگاه های قابل اتصال نیست
در تعداد Endpoint های usb هست که تراشه شما ساپورت میکنه
image
به طور مثال در تصویر بالا خط دوم اگر دقت کنید نوشته شده که از 8 endpoint پشتیبانی میکنه تراشه f1c100s
حالا شما باید بررسی کنید که در دیوایس شما چندتا اندپوینت داره و جمعا بیشتر از تعداد مجاز نشه (فکر کنم عملیش 6 تا بود توی f1c100s)

پیشنهاد میشه یه مطالعه در زمینه endpoint داشته باشید.
برای شروع از این لینک میتونید کمک بگیرید
http://www.makelinux.net/ldd3/chp-13-sect-1.shtml

2 پسندیده

باتشکر از پاسختون
بارکدخوان یک قابلیتی که داره اینه میشه تو مد USB VCOM هم اطلاعات بفرسته.
به کامپیوتر و ویندوز که وصل کردم در این مد با نرم افزارهای متداول سریال تونستم بخونم اطلاعاتش رو(مثلا نرم افزار SerialPort Terminal)
وقتی به کامپیوتر و لینوکس وصل میکنم در اونجا به عنوان ttyUsb شناخته نمیشه و به عنوان ACM شناخته شد و با putty تونستم اطلاعاتش رو بخونم
در لیچی پای با ای سی F1C100s وقتی وصل میکنم نشون میده که یک USB وصل شد ولی تو Deviceها هیچ چیزی اضافه نمیشه نه tty نه acm
درایور یا چیزی برای نصب لازم هست ؟
در ضمن یک مبدل usb به سریال معمولی هم به لیچی وصل میکنم همین اتفاق میوفته و هیچی اضافه نمیشه.
ممنونم
بردی که دارم این مدل هست