راه اندازی ماژول دوربین گوشی با آردوینو یا usb

سلام وقت همه دوستان بخیر,
یه دوربین گوشی دارم که از گوشی honor 5x درآوردم و می خوام اونو با آردوینو راه اندازی کنم یا حداقل بتونم در مرحله اول بدونم که هر پایه برای چی هست دلیلش هم اینه که کیفیت خوبی داره و وزن بسیار کمی در حد 0.8 گرم داره اما به چه سوکتی وصل می شه ممنون می شم دوستان راهنمایی کنید تا بتونم راه اندازی کنم این دوربین رو یا اگر ماژولی با کیفیت 13 مگاپیکسل و وزن 1 گرم می شناسید که راحت با اردیوینو راه اندازی بشه و دوربین گوشی هم باشه ممنون می شم ازتون معرفی کنید اما در وحله اول می خوام که همین دوربین راه اندازی بشه عکسش رو هم پایین گذاشتم:
با تشکر.

سلام دوست عزیز کاری که میخواید انجام بدید جالبه ولی اصلا ساده نیست،
برای این کار شما باید شماره کنترلر دوربین رو داشته باشید، با داشتن کنترلر شما دستورات و پروتکلی که پشتیبانی میکنه رو خواهید داشت ولی همچنان نیاز به چینش پایه ها دارید که اینجا باید مدل دوربین رو داشته باشید، اگر بتونید شماتیک گوشی رو پیدا کنید احتمالا چینش پین ها رو هم بتونید حل کنید یا گوگل کنید یا توی فروم ها به دنیال پارت نامبرش بگردید
اما مساله مهم تر از هر چیز دیگه، حافظه است شما برای ذخیره یا انتقال فریم های تصویر حافظه لازم رو بر روی برد های آردوینو در اختیار ندارید.

2 پسندیده